تشدید کنترل مرزهای شرقی کشور/ امدادگران در لیست سهمیه دریافت واکسن کرونا

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سخنگوی جمعیت هلال‌احمر آخرین وضعیت کنترل مبادی مرزی رسمی کشور و واکسیناسیون نیروهای عملیاتی هلال احمر را تشریح کرد.

 محمدحسن قوسیان مقدم دبیرکل و سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به تشدید کنترل مرزهای شرقی کشور اظهار کرد: تعدادی از اعضای هلال احمر که به صورت میدانی و در قالب طرح شهید سلیمانی به عنوان ناظران سلامت با دانشگاه علوم پزشکی استان‌ها همکاری می‌کردند، به شکل محدود واکسینه شدند که این اقدام از سوی نهادهای بهداشتی دیگر انجام شده است.

وی افزود: سهمیه واکسنی که برای هلال احمر در نظر گرفته شده تا این لحظه، ویژه امدادگران است که لیست این نیروها از سازمان امداد و نجات اخذ و به وزارت بهداشت ارائه شده تا در نوبت واکسیناسیون برای مقابله با کرونا قرار گیرند.

قوسیان مقدم ادامه داد: موضوع کنترل بیشتر مرزهای شرقی کشور با توجه به شیوع کرونای هندی، در جلسه شورای امنیتی و انتظامی قرارگاه مقابله با کرونا که در وزارت کشور برگزار شد، مطرح و این امر به استان‌های شرقی ابلاغ شده است تا کنترل‌های شدیدتری در مبادی زمینی و هوایی کشور اعمال شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: براین اساس مرزهای شرقی کشور در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان با دقت فراوان کنترل می‌شود. با توجه به وضعیت قرمزی که کرونا در کشور ایجاد کرده است، ضرورت دارد تا شهروندان به توصیه‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا توجه کنند. امروز رعایت دستورالعمل‌ها مهم‌ترین اقدامی است که باید انجام شود.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در خصوص آخرین وضعیت مبادی مرزی رسمی کشور تصریح کرد: هموطنان ایرانی که از مرزها وارد کشور می‌شوند، در صورتی که به کرونا مبتلا باشند و این امر در تست‌ها مشخص باشد، در همان محل قرنطینه می‌شوند و اجازه ورود آن‌ها به کشور داده نمی‌شود.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1508828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =