کارخانجات یزد واحدهای دانش بنیان خود را راه اندازی کنند

آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: لازم است کارخانجات یزد هر چه زودتر واحدهای دانش بنیان خود را راه اندازی کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با تاکید بر اینکه لازم است مدیران استان برای مانع زدایی از مسیر تولید جلسات منسجم و متعددی داشته باشند، اظهار کرد: مانع زدایی نیازمند هماهنگی، همراهی و همدلی مدیران و مسئولان استان است.

وی افزود: اگر مانعی در مسیر تولید وجود دارد، باید این موانع شناسایی شود و هر دستگاه بر اساس وظایف و مسئولیت‌های خود، این موانع را برطرف کند.

امام جمعه یزد با تاکید بر راه اندازی صنعت پوشاک بیان کرد: موانعی در مسیر توسعه این صنعت وجود دارد که باید برطرف شود ضمن اینکه نساجی‌های استان نیز پس از اینکه مدتی رونق پیدا کرده بودند، دوباره به سمت افول رفته اند که لازم است مسائل و مشکلات آنها به طور جدی مورد رسیدگی و بررسی قرار گیرد.

ناصری با اشاره به اینکه برخی واحدهای یزد به ویژه واحدهای نساجی با مشکل کمبود نیرو مواجه هستند، خاطرنشان کرد: کارگران ساده اغلب از سایر استانها به یزد می‌آیند و نیروهای تحصیلکرده یزدی بیکار هستند که لازم است برای حل این مشکل، کارخانجات واحدهای دانش بنیان خود را نیز راه اندازی کنند تا علاوه بر بهبود کیفیت و دانش بنیان کردن محصولات، نیروهای تحصیلکرده بیکار یزدی نیز به کار گرفته شوند.

وی ادامه داد: کارخانجات باید به سمت دانش بنیان شدن پیش بروند و دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش نیز باید نیروی دارای مهارت و خلاقیت تربیت کنند تا مشکل بیکاری جوانان فارغ التحصیل یزد برطرف شود.

امام جمعه یزد تصریح کرد: البته فرهنگ کار و تلاش نیز باید تغییر کند و جوانان تحصیلکرده باید نگاه خود را از کار پشت میزی به سمت سایر مشاغل البته به شکل دانش بنیان، هدایت کنند.

وی با اشاره به اینکه مشکل بیکاری یزد اغلب مربوط به زنان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است، افزود: مشکل بیکاری زنان با هر سطح از سواد نیز با راه اندازی صنعت پوشاک برطرف خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد نیز در این دیدار اظهار کرد: امسال اتفاقات خوبی در حال وقوع است و سه ابلاغیه از سوی وزارت صمت در راستای مانع زدایی‌های مسیر تولید ارسال شده که این ابلاغیه‌ها بر اساس شرایط و با توجه به پیشنهادات استانها مصوب شده است.

محمدرضا علمدار یزدی افزود: دستگاه قضایی نیز با جدیت بیشتری وارد عمل شده و تاکنون مشکلات چند واحد با عنوان مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی برطرف شده است.

کد خبر 1509776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =