آمار عجیب و غریب مراجعه‌کنندگان مبتلا به کرونا به مراکز درمانی تهران

فرمانده ستاد عملیات بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد: کماکان آماربیماران کرونایی در تهران روند صعودی دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وبدا، دکتر علیرضا زالی در گفت و گوی زنده خبری عصر دیروز (چهارشنبه) با اشاره به رکوردشکنی تعداد موارد جدید بستری بیماران کرونایی در تهران گفت: برای اولین بار در طول روزهای اخیر مجموع تعداد بیماران جدید کرونایی ما در تهران امروز از  مرز ۱۸۰۰ نفر عبور کرد.
به گفته دکتر زالی در شبانه روز گذشته  ۱۶۱۸ بیمار جدید کرونایی در بخش‌های عادی و ۲۰۲ نفر نیز در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های تهران بستری شده و ۱۲۰۰ بیمار نیز ترخیص شدند . همچنین ۱۵۸۰۰ بیمار به بخش‌های سرپایی درمانی و بهداشتی مراجعه کردند.
 وی بازتوزیع مراجعان سرپایی تهرانی به بخش های درمانی را بیش از بخش بهداشت ذکر کرد و یادآور شد که حال بیماران جدید از وخامت بیشتری برخوردار است .
دکتر زالی افزود: درحال حاضر ۸۲۳۰ بیمار کرونایی در ۱۰۵ بیمارستان‌ استان تهران بستری هستند که ۲۰۱۰ نفر آنان در بخش‌های مراقبت ویژه تحت مراقبت قرار دارند.
به گفته دکتر زالی تا زمانی که شاخص مراجعان سرپایی به افول نزدیک نشود کماکان سایر شاخص ها نیز سیر افزایشی خواهند داشت.
وی در ادامه به افزایش الگوی بستری خانوادگی، کاهش میزان مراجعان و بستری بیماران زیر ۱۰ سال و افزایش آمار مبتلایان در رده سنی ۷۰-۳۰ سال اشاره کرد و گفت: ۵۴ درصد میزان بستری و ۸۵ درصد آمار مرگ و میر تهرانی ها در طول هفته اخیر مربوط به رده سنی بالای ۵۵ سال بوده است.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت افزود: کماکان تعداد بستری جدید بیمارستانی از موارد ترخیص فزونی دارد که نشان دهنده بالا بودن سطح اشباع بیمارستانی در تهران است و کماکان روند صعودی داریم و هنوز به نقطه قله ای و کفه ای نرسیدیم و پیش بینی می کنیم تا اواسط هفته آینده نیز این الگو تکرار شود.
 دکتر زالی براساس شاخص ها تهران را همچنان قرمز برشمرد و با توجه به تهاجمی بودن سویه جدید بیماری و مرگ و میر بیشتر از مردم خواست از ترددهای غیرضروری در سطح شهر اجتناب کنند زیرا هر گونه تجمع و ازدحام، دورهمی و نقض پروتکل های بهداشتی و محدودیت ها می تواند بسیار مرگ آفرین باشد.
۴۷۲۳۱
کد خبر 1509805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =