۲ نفر
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
  ٢٠٠مگاوات مصرف برق در استان قزوین کاهش یابد

معاون امور فروش و مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: با مدیریت و کاهش مصرف برق در ادارات و بخش صنعت تا ۲۰۰مگاوات باید از پیک تابستان با کمترین خاموشی عبور کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیدمحمد قافله باشی،  معاون امور فروش و مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در جلسه شورای هماهنگی و پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد، گفت: باکاهش بارندگی ها حجم تولید یک هزار مگاواتی هم کاهش می یابد و با این وضعیت در کنار اورهال نیروگاه ها امکان خروج از مدار هم وجود دارد و در این صورت خاموشی محتمل است.
او افزود: رخدادهای تابستان امسال قابل تصور نیست لذا درخواست می کنیم صرفه جویی در مصرف برق ابتدا در ادارات و سپس در بخش صنعت و کشاورزی و آنگاه از سوی مشترکین خانگی جدی گرفته شود.
قافله باشی تصریح کرد: لازم است از ساعت ۱۰صبح در مصرف برق ادارات به شدت صرفه جویی شود تا بتوانیم از این سال سخت و بحران کم آبی عبور کنیم.
معاون امور فروش و مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین بیان کرد: صرفه جویی انرژی برق در ادارات باید عملیاتی شود و خاموش کردن چراغ های اضافی اتاق ها، خاموش کردن سیستم سرمایشی و استفاده نکردن از کولرهای گازی توصیه می شود.
قافله باشی یادآورشد: در ساعات اداری باید ۵۰درصد و ساعات غیر اداری تا ۹۰درصد در مصرف برق ادارات صرفه جویی شود و از روشن کردن سیستم های سرمایشی پس از پایان ساعات اداری هم خودداری شود.
او بیان کرد: یکی دیگر از نقاطی که می تواند در کاهش مصرف انرژی موثر باشد روشنایی معابر عمومی، بوستانها و بلوارهاست که با دستورالعمل جدید باید روشنایی این مراکز تا ۵۰درصد کاهش یابد.
قافله باشی گفت: لامپ های روشنایی معابر ، خیابانها و فضاهای سبز و بوستانها یک در میان روشن شود و انتقال برق ادارات به دیزل ژنراتور هم از دیگر راههای صرفه جویی در مصرف انرژی است.
معاون امور فروش و مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: پیشنهاد می شود ساعات کار ادارات به ۷ صبح تا ۱۲ظهر تغییر کند تا بتوانیم پیک بار را عبور دهیم.
او افزود: سیستم سرمایشی بانک ها بیش از حد معمول است و هیچ کنترلی روی آن نیست لذا توصیه می شود پایان کار بانکها تا ساعت ۱۱.۳۰دقیقه تعیین شود و کارکنان نیز یک ساعت بعد از بانک خارج شده و فعالیتها تعطیل و همه سیستم های برقی خاموش شود.
قافله باشی اضافه کرد: پیشنهاد دیگر این است که برق جایگاههای CNG در پیک تابستان روزانه دو ساعت و برق چاههای کشاورزی هم از ساعت ۱۲ تا ۱۶قطع شود که برای آن برنامه زمان بندی تعیین می کنیم.
معاون امور فروش و مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین تصریح کرد: در استان حدود ۷۸۰ تا ۸۴۰مگاوات برق مصرف داریم که بر اساس ابلاغ شرکت توانیر باید ۱۵۰ تا ۲۰۰مگاوات صرفه جویی کنیم که این میزان معادل یک ششم مصرف انرژی استان است.
او اضافه کرد: در استان قزوین ۴۷درصد مصرف انرژی برق در بخش صنعت، ۲۳درصد در کشاورزی و حدود ۲۰درصد خانگی است لذا تلاش می کنیم با برنامه ریزی انجام شده بتوانیم با همکاری بخش صنعت و کشاورزی و کاهش مصرف با مدیریت منطقی برای بخش خانگی خاموشی اعمال نشود.
قافله باشی گفت: البته از مشترکین خانگی هم انتظار داریم با خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده نکردن از لوازم خانگی پر مصرف مانند ماشین لباسشویی، اتو و جاروبرقی در مدیریت بهینه مصرف برق با شرکت توزیع نیروی برق همکاری کنند.
او تصریح کرد: رمزارزها هم از مراکز پر مصرف انرژی است که فقط سه مورد مجوز رسمی دارد و ما در سال گذشته توانستیم بیش از ۱۹۹۱ رمز ارز غیر مجاز را در استان کشف و ضبط کنیم و امسال هم امیدواریم با همکاری دستگاه قضایی بتوانیم با این فعالیت غیر مجاز مقابله کنیم.
معاون امور فروش و مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین مطالبات شرکت توزیع نیروی برق را از دیگر چالش های شرکت دانست و گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰۰میلیارد تومان از مشترکین صنعتی و اداری طلب داریم که در صورت وصول آن می توانیم بخشی از مشکلات خود را حل کنیم.

46

کد خبر 1510753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =