آغاز فعالیت‌های دانش بنیان در حوزه سلامت با ایجاد مرکز رشد در دانشگاه علوم پزشکی یزد

رئیس پارک علم و فناوری یزد با تاکید بر رسالت کمک به ایجاد کسب و کارهای نو و ثروت آفرینی گفت: ایجاد یک مرکز رشد در دانشگاه علوم پزشکی یزد در دستور کار پارک علم و فناوری قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ مهدی لطفی در بازدید از مرکز تحقیقاتی و درمانی ناباروری یزد گفت: مهم‌ترین رسالت پارک علم و فناوری یزد کمک به ایجاد کسب و کارهای نو و ثروت آفرینی است.

 رئیس پارک علم و فناوری یزد با بیان اینکه ایجاد یک مرکز رشد در دانشگاه علوم پزشکی یزد در دستور کار پارک علم و فناوری قرار گرفته است اظهار کرد: امیدواریم این مجموعه شروع خوبی برای فعالیت شرکت های فناور و دانش بنیان حوزه سلامت در استان باشد.

محمد سپهر، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد خاطرنشان کرد: صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در سه حوزه تسهیلات، سرمایه گذاری و صدور ضمانت نامه  به شرکت های فناور و دانش بنیان خدمات ارایٔه می کند.

دکترعباس افلاطونیان، ریٔیس مرکز تحقیقاتی و درمانی ناباروری یزد در این دیدار رویکرد اخیر وزارت بهداشت را ارزشیابی مراکز تحقیقاتی، میزان ارتباط با مراکز دانش بنیان و صنعت عنوان کرد و افزود: بسیار علاقه مند هستیم با پارک علم و فناوری یزد در ارتباط بوده و از این طریق با تکیه بر توانمندیها، آن را شناسایی و بارور کنیم.

دکتر بهروز افلاطونیان، مدیر مرکز تحقیقات بیولوژی سلول های بنیادی دانشگاه شهید صدوقی یزد با اشاره به اینکه این مرکز بر روی سلول های بنیادی که قابلیت بازسازی سلول ها و بافت های فرسوده بدن را دارند، تحقیق می کند، گفت: برای همکاری با پارک علم و فناوری یزد آمادگی داشته و از این ارتباط استقبال می کنیم.

دکتر علی محمد عبدلی، معاون مرکز تحقیقاتی و درمانی ناباروری یزد با اشاره به تشکیل ۶ شرکت شرکت دانش بنیان و ۴ شرکت فناور در این مجموعه خاطرنشان کرد: می توانیم برای ایجاد ارتباط سازنده تر با پارک علم و فناوری یزد، تفاهم نامه ای با این مجموعه منعقد و پتانسیل های حوزه سلامت استان را بارور کنیم.

وی ادامه داد: توانمندی های موجود در این مجموعه را در اختیار پارک قرار می دهیم تا بتوانند برای استفاده موثر و درست از این توانمندی ها ما را یاری کنند.

علومی، مدیرعامل شرکت سورنا کارگزار فن بازار یزد نیز اظهار کرد: خدمات ترویجی پارک علم و فناوری یزد از جمله برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی توسط این شرکت انجام می شود.
 
وی افزود: اگر یک پل ارتباطی میان پارک و مرکز ناباروری یزد ایجاد شود، می توانیم افراد توانمند در این مرکز را شناسایی نموده و برای ایجاد کسب و کار به آن ها کمک کنیم.

46

کد خبر 1510976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =