۴ نفر
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
«مرد دونده» به بازار آمد

رمان «مرد دونده» در دسته‌بندی دنیای ما از آثار انتشارات کتاب کوچه برای «غمگینان بی‌گریه و شورشیان بی‌شمشیر»، منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رمان «مرد دونده» ماجرایی عجیب دارد که می‌توان به سادگی با شخصیت اصلی آن انس گرفت و دنیای خود را آفرید.

ماجرا از آنجایی شروع می‌شود که یک مرد معمولی جهان سومی که از زندگی چندان هم رضایت ندارد، و مثل بقیه آدم‌ها مشغول روزمرگی‌های خودش است، یک روز ناگهان در پاهایش دچار احساسی خاص می‌شود؛ سندرمی ناشناخته به سراغش می‌آید و او را مجبور به دویدن می‌کند.

خبرنگارها و روزنامه‌نگاران مرد دونده را به یک سوژه تبدیل می‌کنند و به این ترتیب ماجراهایی عجیب شکل می‌گیرد.

مسعود شامحمدی، نویسنده و کارگردان است که پیش از این، کتاب «گربه علف است و ماهی درخت» از او در انتشارات کتاب کوچه به صورت مکتوب و در نوین کتاب گویا در قالب صوتی منتشر شده بود. نوشته‌های او مملو از خیال‌پردازی و توصیفات ادیبانه است. برای نمونه در فصل ۲ کتاب «مرد دونده» آمده است: «او یک ناراضی بود که بیش از هر چیز و هرکس، از خودش ناراضی بود و هیچ چیز قادر به خوشحال کردنش نبود. نه یک غذای خوشمزه و نه یک بوسه سرشار از عشق. نه یک روز آفتابی و نه بارش برف. مطلقا هیچ چیز. مرد دونده مثل باقی مردان و زنان هم‌عصر خود بود؛ «غمگینانی بی‌گریه و شورشیانی بی‌شمشیر.»

رمان «مرد دونده» نوشته مسعود شامحمدی در انتشارات کتاب کوچه در ۴۷۱ صفحه و با قیمت ۸۸ هزار تومان چاپ و روانه بازار کتاب شده است.

۵۸۲۴۵

کد خبر 1511036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =