۰ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
آخرین وضعیت تولید شکر در کشور

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیر کل دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صمت گفت: تولید واقعی سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بوده و نیاز کشور هم در همین حدود است.

محسن صفدری درباره میزان تولید شکر و مشکلات بازار این محصول اظهار کرد: تا به امروز به ۴۹ واحد تولید شکر مجوز داده شده است که  حدود ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن ظرفیت اسمی ایجاد کرده است. تولید واقعی سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بوده است.

وی بیان کرد: بخشی از مواد اولیه این واحدهای صنعتی که شکر خام است از محل  تولیدات داخلی و مابقی آن از طریق واردات تامین می‌شود. سال گذشته حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن از این مواد از طریق تولیدات داخلی تامین شد.

صفدری درباره مشکلات ایجاد شده در حوزه بازار شکر و چند نرخی شدن این محصول تصریح کرد: در حوزه تولید مشکلی وجود ندارد و میزان مصرف شکر هم در حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن، یعنی به میزان تولیدات کشور است. با وجود این شرایط نباید مشکلی در بازار شکر وجود داشته باشد.  

مدیر کل دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صمت در پایان تاکید کرد: اگر انتقادی نسبت به نحوه قیمت گذاری شکر و ساز و کار عرضه آن در بازار وجود دارد باید از مسئولان بازار پیگیری کرد، اما تولید شکر به میزان نیاز آن در کشور بوده است و کمبودی در این حوزه وجود ندارد.  

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1511361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =