افزایش تمایل برای خرید آپارتمان‌های نقلی در پایتخت

دنیای‌اقتصاد نوشت: در شرایطی که بازار معاملات مسکن در وضعیت رکود سنگین به‌سر می‌برد، بیشتر متقاضیانی که این روزها برای خرید آپارتمان در بازار در حال جست‌وجو و بازدید از فایل هستند، متقاضی واحدهای مسکونی نقلی هستند.

تحقیقات میدانی «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد اگرچه بازار معاملات خریدوفروش واحدهای مسکونی نقلی و کوچک‌متراژ نیز مانند سایر آپارتمان‌ها در گروه‌های متراژی بالاتر در شرایط رکود به‌سر می‌برد اما همچنان این گروه از واحدهای مسکونی در برخی از مناطق به‌خصوص، متقاضیان خاص خود را دارند که کم و بیش اقدام به خرید این واحدها از بازار می‌کنند. واحدهای مسکونی نقلی اصطلاحا به آپارتمان‌های با مساحت کمتر از 60مترمربع تا حداکثر 60‌مترمربع گفته می‌شود که طی سال‌های اخیر بخش قابل‌توجهی از تقاضای مسکن ‌و معاملات خرید آپارتمان در بازار بر این واحدها متمرکز شده است.

افزایش تمایل برای خرید آپارتمان‌های نقلی در پایتخت

این واحدها به دلیل قیمت‌کل کمتر به واسطه پایین‌تربودن متراژ از سال‌های گذشته تاکنون هم مورد تقاضای گروه‌های مصرفی (عمدتا خانه‌اولی‌ها) و هم مورد تقاضای سرمایه‌گذاران با سطح بودجه‌های محدودتر در بازار مسکن بوده است. پیش از این و تا قبل از تداوم جهش قیمت مسکن که منجر به بیرون رانده‌شدن خانه‌اولی‌ها از بازار مسکن به دلیل افزایش شکاف بین قدرت خرید آنها و قیمت آپارتمان شد، عمده مشتریان این واحدها را خانه‌اولی‌هایی تشکیل می‌دادند که بخشی از آنها این واحدها را برای سکونت خریداری کرده اما بخشی دیگر این واحدها را روانه بازار اجاره می‌کردند. هم‌اکنون اما بیشترین معاملات در میان این گروه متراژی از آپارتمان در میان سرمایه‌گذاران ملکی انجام می‌شود. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد در روزهای اخیر تحت‌تاثیر اعلام رسمی کاهش 3‌درصدی قیمت مسکن در فروردین ماه امسال نسبت به اسفند99، تعداد فایل‌های با سطح قیمت مناسب‌تر در این گروه متراژی از آپارتمان، در بازار مسکن افزایش یافته است.

223224

کد خبر 1511544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =