‍  عدم تخصیص اعتبارات سیل لرستان موجب کندی بهسازی زیرساختها شده

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت : کل اعتبارات سیل در سال ۹۸ بالغ بر ۲۳۰ میلیارد تومان یعنی ۸ درصد خسارات بوده است که عدم تخصیص موجب کندی و تاخیر در بازسازی شد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان، نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس در دیدار با مدیرکل و شورای معاونین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: پروژه احداث پل شهید سلیمانی در دوراهی بابازید کار ماندگار سازمان‌راهداری در شهرستان پلدختر است و به عنوان بهترین پروژه هم از نظر کمی و کیفی و هم سرعت اجرا شناخته می شود.

وی با قدردانی از نگاه مثبت وزیر راه و شهرسازی در پیگیری پروژه های سیل شهرستان پلدختر افزود: با توجه به شرایط خاص پلدختر و خسارات سیل های سال ۹۸ به زیرساخت های پلدختر، انتظار می رود وزارت راه و شهرسازی اعتبارات سیل این شهرستان را جدای از سرجمع اعتبارات شهرستانی ببیند.

کاظمی خواستار اولویت بندی پروژه های شهرستان پلدختر از جمله: تسریع در احداث پل های برگلان سوخته، پران پرویز، برآفتاب غزال و پیگیری بهسازی و روکش آسفالت تعدادی از راههای روستایی و تامین ماشین آلات راهداری مورد نیاز این شهرستان گردید.

عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان نیز در این دیدار با اشاره به عدم تخصیص اعتبارات استانی سیل گفت: از مجموع ۲۸۰۰ میلیارد تومان خسارات سیل به راه های استان لرستان، ۱۳۰۰ میلیارد تومان مربوط به تخریب زیرساخت های شهرستان پلدختر بوده است این در حالی است که کل اعتبارات سیل در سال ۹۸ بالغ بر ۲۳۰ میلیارد تومان یعنی ۸ درصد خسارات بوده است.

وی افزود: با وجود همه این محدودیت های اعتباری، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تعهد ایجاد شد و در حال حاضر به دلیل عدم تخصیص اعتبارات، پیمانکاران بخش خصوصی با کمبود نقدینگی مواجه هستند که ضرورت دارد در جلسه ای با حضور استاندار، اولویت بندی پروژه های استان در سال ۱۴۰۰ صورت پذیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان اظهار داشت: در جلسه ای که با حضور استاندار لرستان و رئیس سازمان راهداری داشتیم مقرر شد استان ۵۰ میلیارد تومان در این هفته به راهداری تخصیص دهد و سازمان هم متعهد شد درصورت تامین این اعتبار از سوی استاندار، ۳۸ میلیارد تومان در نظر بگیرد که سازمان در این هفته ۷ میلیارد تومان ابلاغ نموده اما همچنان منتظر تخصیص سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: در حال حاضر پیگیر مجوز اجرای ۲۵ کیلومتر روکش آسفالت در شهرستان پلدختر هستیم که به محض دریافت مجوز، عملیاتی خواهد شد.

وی گفت: سهم شهرستان پلدختر از ۶۰ کیلومتر بهسازی و آسفالت راه روستایی طرح ابرار ۱ حدود ۱۶ کیلومتر بوده که تاکنون ۱۲ کیلومتر آن محقق شده است مابقی نیز در حال اجرا است در طرح ابرار۲ نیز سهم خوبی برای این شهرستان در نظر خواهیم گرفت.

46

کد خبر 1511550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =