آغاز ساخت ۹۰ دستگاه پل در لرستان / تعیین تکلیف طرحهای بدون پیمانکار

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: عملیات اجرایی دهها پروژه احداث پل، روکش آسفالت و ایمن سازی در راههای استان شروع شد تا این استان به یک کارگاه پل سازی تبدیل شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، عباس شرفی در مراسم آغاز عملیات اجرایی(کلنگ زنی) ۱۱۱ پروژه زیرساختی خسارت دیده از سیل استان لرستان با اشاره به آغاز فصل جدید پروژه های این اداره کل گفت: عملیات ساخت ۹۰ دستگاه پل جدید و تعمیر و مرمت ۵۰ دستگاه پل آسیب دیده در سراسر استان آغاز شده است.

وی اظهار کرد: پروژه های بهسازی و اجرای روکش آسفالت به میزان ۱۵۰ کیلومتر در استان و بهسازی و روکش آسفالت محور خرم آباد-پلدختر به طول ۲۱ کیلومتر آغاز گردیده است تا هفته آینده نیز پروژه های فاقد پیمانکار تعیین تکلیف می شوند.

۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار به راهداری استان ابلاغ شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان اظهار کرد: درمجموع ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی از محل اعتبارات سیل به راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان ابلاغ شد که بالغ بر ۱۰۸ میلیارد تومان از این اعتبارات استانی است و تاکنون ۸۰ درصد این اعتبار به میزان ۸۶ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه توزیع اعتبارات استانی انجام شده است، گفت: از اعتبار مذکور ۳۸ میلیارد تومان به راه روستایی و ۷۰ میلیارد تومان نیز به راههای اصلی و فرعی اختصاص خواهد یافت.

شرفی افزود: از مجموع ۱۲۲ میلیارد تومان اعتبار ملی نیز ۸۲ میلیارد تومان برای بهسازی و روکش آسفالت محورهای شریانی، ۱۳ میلیارد تومان در امر ایمن سازی محورهای آسیب دیده و ۲۷ میلیارد تومان برای تعمیرات اساسی پلها توزیع گردیده است.

اعتبارات تخصیصی کمتر از ۲۰ درصد حجم خسارات وارده به زیرساخت های راه در استان است

وی گفت: اعتبارات تخصیصی کمتر از ۲۰ درصد حجم خسارات وارده به زیرساخت های راه در استان است و انتظار می رود سازمان برنامه و بودجه نسبت به تامین و ابلاغ اعتبار مورد نیاز باتوجه به شدت خسارات وارده مساعدت نمایید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان با اشاره به چالش های پیش رو افزود: علاوه بر مشکلاتی همچون عدم تخصیص قیر و کاهش تمایل پیمانکاران به شرکت در مناقصه ها به دلیل استفاده از اسناد خزانه دو و سه ساله، سهم تعمیر و مرمت ماشین آلات در اعتبارات سیل دیده نشده است که در این رابطه نیازمند مساعدت استاندار لرستان هستیم.

در پایان مراسم استاندار لرستان با اهداء لوح سپاس از خدمات مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در سیل فروردین امسال قدردانی کرد

46

کد خبر 1301028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =