آغاز ساخت 111 پروژه خسارت دیده از سیل لرستان

فرماندار خرم‌آباد از آغاز هم‌زمان عملیات بازسازی پروژه‌های زیرساختی خسارت‌دیده از سیلاب لرستان با حضور مسئولین کشوری و استانی در پل کاکا رضا خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان،اسد عبداللهی در این رابطه گفت: به دنبال خسارت‌های فراوان وارد شده به زیرساخت‌های استان و شهرستان خرم‌آباد در جریان سیل فروردین‌ماه سال جاری، در حال حاضر یک‌صد و یازده پروژه در استان با اعتباری بالغ‌بر ۴۳۳ میلیارد تومان تعیین پیمانکار شده که عملیات اجرایی این پروژه‌های استانی به‌صورت هم‌زمان، فردا چهارشنبه ۲۷ شهریورماه راس ساعت ۱۷ عصر در محل اجرای پروژه پل کاکا رضا در محور خرم‌آباد به الشتر با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار خواهد شد.
فرماندار خرم‌آباد تصریح کرد: سهم شهرستان از محل این اعتبارات بالغ‌بر ۱۸۰ میلیارد تومان است که به پروژه‌های حوزه آب منطقه‌ای، توزیع برق، آبفار، آبفا، راه و شهرسازی، راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، هواشناسی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اختصاص یافته است.
آغاز همزمان عملیات اجرایی پروژه ها
وی تاکید کرد: بر همین اساس عملیات اجرایی پروژه‌های ۱۵ سرفصل متعلق به زیرساخت‌های مورداشاره، ۱۸ پروژه در حوزه شهرداری‌ها و ۱۳ پروژه در حوزه‌ی دهیاری‌های شهرستان هم‌زمان با سراسر استان در محل پروژه پل کاکا رضا آغاز خواهد شد.
فرماندار خرم‌آباد ادامه داد: همچنین مطالعات زمین‌شناسی مرتبط با بازسازی پل ماسور و دیواره‌های ساحلی خسارت‌دیده در این منطقه صورت پذیرفته که در قالب همین مراسم آغاز به کار می‌کند.
ی اذعان داشت: ساماندهی، دیواره سازی و لایروبی رودخانه‌های شهرستان، بازسازی خسارات ناشی از سیل به شبکه توزیع آب آشامیدنی و برق شهرستان، بازسازی و ترمیم پل‌های شهر خرم‌آباد از جمله پل آیت‌الله کمالوند، اناری و بهداری، خرید و نصب سامانه هشدار هواشناسی و بازسازی راه‌های شهری و روستایی خسارت‌دیده از سیل بخشی از پروژه‌های شهرستان خرم‌آباد است.
پس از وقوع سیل حل مشکلات مسکن و معیشت سیل‌زدگان را اولویت  قراردادیم
عبداللهی تأکید کرد: پس از وقوع سیل حل مشکلات مسکن و معیشت سیل‌زدگان را اولویت کار خود قراردادیم که تا این لحظه اقدامات مهمی در خصوص آن صورت پذیرفته و بخش عمده‌ای از مشکلات مرتفع شده است و در گام دوم به دنبال بازسازی خسارات زیرساختی ناشی از سیل در شهرستان هستیم.
46
کد خبر 1300579

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =