1933 میلیارد تومان خسارات سیل به خرم آباد / انتقاد از کم کاری مدیران گذشته

فرماندار خرم آباد در جلسه شورای اداری استان گفت: در سیل اخیر مبلغ 1933 میلیارد تومان به زیرساختهای این شهرستان در حوزه های مختلف خسارت وارد شد

به گزارش خبرآنلاین لرستان، در این جلسه اسد عبداللهی با اشاره به اینکه یک سوم جمعیت استان در این شهرستان ساکن هستند، گفت: شهرستان خرم آباد با چهار شهر، چهار بخش، هفده دهستان، ۶۳۲ روستا و ۲۲۲ دهیاری از پراکندگی جمعیتی گسترده ای برخوردار است.

وی افزود: مدیریت مرکز استان در شرایط فعلی سخت و دشوار است و ما با کمبود ۲۵ درصدی نیروی انسانی در ادارات و دستگاه های اجرایی روبرو هستیم.

فرماندار خرم آباد تصریح کرد: عمده ترین مشکلات شهرستان در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی، موضوعاتی همچون طلاق، اعتیاد، تکدی گری و نزاع را شامل می شود که باید به آن معضلاتی همچون کودکان کار را نیز اضافه کرد.

عبداللهی اذعان داشت: در حوزه عمرانی بیشترین مشکلات ما مربوط به سه سیل اواخر سال ۹۷ و ابتدای سال ۹۸ است که خسارتی در حدود ۱۹۳۳ میلیارد تومان را در حوزه های مسکن، کشاورزی، زیر ساخت های مواصلاتی، تجهیزات منازل، اماکن تجاری و ... به همراه داشت.

بسیاری از پروژه های عمرانی خرم آباد با مشکل روبرو هستند

فرماندار مرکز استان تاکید کرد: بسیاری از پروژه های عمرانی شهرستان از جمله هتل صخره ای، کتابخانه مرکزی و تالار یک هزار نفری فرهنگ و ارشاد اسلامی به رغم گذشت سالها از آغاز به کار، هنوز در حوزه اعتبارات با مشکل روبرو بوده و نیازمند نگاه ویژه دولت و دستگاه های تصمیم ساز هستند.

وی سپس به مشکلات حوزه گردشگری شهرستان اشاره کرد و گفت: برخی مناطق گردشگری شهرستان از جمله آبشار بیشه نیازمند نگاه و مدیریت تخصصی و تخصیص اعتبارات لازم است تا مشکلات و نواقص آنها رفع شود.

عبداللهی سپس با انتقاد از کوتاهی های قبلی صورت گرفته در موضوع ترافیک و تسهیل تردد وسائط نقلیه در سطح شهر خرم آباد، اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از هتل ها، مراکز تجاری، آموزشی و بهداشتی در شهر خرم آباد بدون توجه و نگاه به معضل ترافیک ساخته شده و نیاز است که شهرداری در جهت رفع این مشکل و تسهیل تردد در سطح شهر اقدامات ویژه ای بعمل آورد.

فرماندار خرم آباد سپس به برخی اقدامات شاخص صورت گرفته توسط دولت تدبیر و امید در طی دو سال گذشته در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: حل مشکل ترمینال مسافربری، آغاز فاز دوم مجتمع کشت و صنعت، بهره برداری از زیر گذر بهارستان، برگزاری رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری از جمله جشنواره موسیقی قوم لر و پیر غلامان، برگزاری موفق برنامه ها و مراسمات مربوط به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، تقویت نهادهای مردمی و احزاب، رفع مشکلات ورودی های شهرستان، توسعه روستایی، تعمیر و تجهیز ساختمان فرمانداری و بخشداری ها، حل مشکلات کارخانه های یخچال سازی، الکل سازی، فولاد و پارسیلون، آغاز به کار پروژه سد مخملکوه، بازسازی راه آهن، توسعه اماکن ورزشی و فرهنگی، رفع برخی مشکلات مناطق حاشیه ی شهر، بازسازی و توسعه راه های روستایی و بهره مندی از توانمندی خیرین و بخش خصوصی از جمله اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در طی دو سال گذشته در شهرستان خرم آباد بوده است.

تاکید بر برگزاری انتخابات سالم

وی سپس به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی در اواخر سال جاری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در جریان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در سال ۹۶ توانستیم با استفاده از تمام ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان یک انتخابات سالم و بدون حاشیه را برگزار کنیم و از این تجربه در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اواخر سال جاری نیز بهره خواهیم گرفت تا رضایتمندی عمومی را جلب کنیم.

عبداللهی در پایان خاطر نشان ساخت: خرم آباد در قیاس با سایر مراکز استان های هم سطح خود در کشور نیازمند توسعه همه جانبه و اختصاص اعتبارات ویژه است تا بتواند پاسخگوی نیازهای کل استان باشد.

گفتنی است در این جلسه ضمن تشکر از خدمات حبیب اله خجسته پور، معاون و قاسم ولیزاده سرپرست اسبق معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، محمود ثمینی به عنوان معاون جدید سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان معارفه و همچنین اعضای ستاد انتخابات استان معرفی شدند.

کد خبر 1291012

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =