۰ نفر
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
پاسخ فلسطین به جنایت اسرائیل در شیخ جراح

ایسنا نوشت: فلسطین اعلام کرد که پرونده محله "شیخ جراح" را به دیوان کیفری بین المللی ارجاع داده است.

به نقل از آناتولی، ابراهیم ملحم، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین در صفحه خود در فیسبوک اعلام کرد، بنا به دستور محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان پرونده خانه‌هایی که رژیم صهیونیستی تهدید به مصادره آنها در الشیخ جراح کرده به دیوان کیفری بین المللی ارجاع داده شد، چراکه بر اساس اساسنامه رم این اقدام اسرائیل یک جنایت جنگی بوده و نقض آشکار قوانین بین المللی است.

 

 از چند روز قبل تنش در محله شیخ جراح در قدس اشغالی بالاگرفته است و نیروهای اسرائیلی خانواده‌های ساکن قدس را تهدید کردند منازلشان را به جمعیت‌های صهیونیستی واگذار می‌کنند.

در همین راستا، جنبش فتح فلسطین تجمعی را در رام الله برای همبستگی با ساکنان قدس اشغالی برگزار و در آن اقدامات رژیم صهیونیستی در محله الشیخ جراح در قدس اشغالی را محکوم کرد.

شرکت نمایندگان در این تجمع حمایت خود را از ساکنان این محله در پی طرح‌های رژیم‌صهیونیستی برای اخراج تعدادی از خانواده‌های این محله و اجازه به شهرک نشین‌ها برای تصرف دارایی‌های آنها اعلام کردند.

واصل ابو یوسف، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین اعلام کرد که مردم قدس حماسه‌ای از پایداری و به چالش کشیدن را در رویارویی با رژیم اشغالگر و شهرک نشین‌هایش می‌آفرینند.

ابو یوسف تاکید کرد که قدس یکی از اصول و ارزش‌های ثابت اصلی سازمان آزادی بخش است.

 از سوی دیگر، قدوره فارس، از رهبران جنبش فتح در سخنرانی خود از مردم فلسطین خواست تا با اشغالگر رویارویی کرده و این صحنه در قدس در هر روستا و تجمع و نه فقط در شهرها نمود پیدا کند.

310 310

کد خبر 1511626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =