بازگشت به چرخه تولید ۳۰ واحد صنعتی راکد در استان سمنان / راه اندازی ۱۶ طرح سرمایه گذاری در سال گذشته

‍ رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۳۰ واحد تولیدی راکد و غیر فعال استان در سال ۹۹ با رفع موانع و مشکلات، به چرخه فعالیت و تولید بازگشتند.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان ، علی تشنه دل با اعلام این خبر ، افزود: در سال گذشته ۳۰ واحد تولیدی که به دلایل مختلف تعطیل و از چرخه تولید حذف شده بودند، احیا و به عرصه تولید بازگشتند.

 وی با اشاره به سیاست های سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در تحقق شعار سال و بهبود فضای کسب و کار تصریح کرد: اولویت های اصلی سازمان بر محورهای تاکید بر ساخت داخل و پشتیبانی و مانع زدایی در واحدهای تولیدی استان بمنظور تحقق رونق و جهش در تولید ، اجرای طرح های نیمه تمام ، افزایش صادرات و مدیریت واردات و تنظیم بازار است که باید بر اجرای این سیاست ها هم فکری و همکاری از سوی سایر دستگاه های اجرایی واقتصادی استان صورت پذیرد..

 رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه چالش های بسیاری در بخش صنعت ، معدن و تجارت استان وجود دارد اظهار داشت: در تمامی بخش ها باید آسیب شناسی انجام شود و در جهت پیگیری امور و رفع چالش ها و موانع راهکارهای موثر ارائه شود.

 وی اظهار داشت: راه اندازی طرح های مهم و نیمه تمام یکی از اولویت های کاری این سازمان می باشد و در این راستا در سال گذشته ۱۶ طرح مهم در استان راه اندازی و به چرخه تولید استان اضافه شدند.

 علی تشنه دل ادامه داد: تعطیلی فعالیت بنگاه های تولیدی و یا توقف روند تکمیل طرح های سرمایه گذاری، به دلیل مانع تراشی ها، مداخلات غیرضرور و یا ایجاد موانع توسط دستگاه های اجرایی و بانک های عامل به هیچ عنوان قابل پذیرش نبوده و دراین رابطه، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مسئولیت مستقیم دارد تا با استفاده از ظرفیت مرکز فوریت های رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری در استان و همکاری دستگاه های عضو کارگروه از بروز این رخداد درسطح استان به جد جلوگیری نماید.

48

کد خبر 1511784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =