نسخه پیچی الکترونیکی نقش موثری در ارتقای کیفی خدمات رسانی دارد

جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی،سلامت، زنان و خانواده با موضوع کاهش کاربرد استفاده از دفترچه کاغذی بیمه سلامت و ارائه طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی،سلامت، زنان و خانواده با حضور دکتر محمود ثمینی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان لرستان با موضوع کاهش کاربرد استفاده از دفترچه کاغذی و ارائه طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در مراکز طرف قرارداد به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

 شاهدخت فتحی بیرانوند مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان در این مراسم با اشاره به موضوع جلسه گفت: جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده با بررسی موضوع کاهش استفاده از دفترچه کاغذی و طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در مطب ها، مراکز پاراکلینیک و داروخانه ها با هدف جلوگیری از مصرف کاغذ و کاهش خطاهای نسخه پیچی و جلوگیری از تقاضاهای القایی برگزار شد.

فتحی بیرانوند با اشاره به مصوبات در این جلسه ادامه داد:  با توجه به اینکه دسترسی عادلانه به خدمات بیمه سلامت مستلزم قرار گرفتن موضوع سلامت در دستور کار تمامی بخش های مرتبط با مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت است، مقرر گردید که در جهت آگاه سازی عمومی،صدا و سیمای مرکز استان همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد.

 مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان با اشاره به نقش دانشگاه علوم پزشکی استان در طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک افزود:  با توجه به اینکه نسخه پیچی الکترونیک نقش موثری در ارتقاء کیفی خدمات رسانی و جلوگیری از تحمیل هزینه های القایی و همچنین ثبت داده ها و ایجاد نظام اطلاع رسانی برای سیاست گذاری مناسب در نظام سلامت ایفا می کند، مقرر گردید که دانشگاه علوم پزشکی استان همکاری همه جانبه را در این زمینه به عمل آورد .

وی  اظهار کرد: با توجه به نقش و جایگاه سازمان نظام پزشکی استان در جهت پیشبرد و اصلاح امور پزشکی حفظ و حمایت از حقوق بیماران در این جلسه مقرر گردید که این سازمان تمام تلاش خود را در راستای جلب مشارکت حداکثری و پزشکان در برنامه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک به عمل آورد.

46

کد خبر 1512559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =