شناسایی و تعقیب قضایی عوامل اصلی گروه سازمان یافته تقلب در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لردگان از شناسایی و تعقیب قضایی عوامل اصلی گروه سازمان یافته تقلب در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان ،سعید جریده اصل دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لردگان اظهار کرد: در سال ۱۳۹۹ برخی افراد با انگیزه های مالی و سودجویانه ضمن تشکیل یک گروه سازمان یافته مبادرت به اغفال تعدادی از دانش آموزان در رشته های مختلف نمودند و به این ایشان و والدینشان اطمینان خاطر دادند که به سوالات کنکور سراسری و پاسخ نامه سوالات دسترسی دارند و می توانند در ازای دریافت مبالغی همزمان با روز برگزاری آزمون سراسری پاسخ سوالات کنکور را در اختیار دانش آموزان ارائه قرار دهند.
سعید جریده اصل افزود: در روز برگزاری آزمون سراسری از برخی داوطلبان تجهیزات الکترونیکی کشف گردید که این تجهیزات از طریق گروه مجرمانه تهیه و در اختیار داوطلبان قرار گرفته بود و البته با هوشیاری و دقت مراقبین این افراد موفق به استفاده از این تجهیزات نشدند. وی ادامه داد: پس از کشف تحهیزات مزبور، تحقیقات قضایی جامع و کاملی جهت کشف ابعاد قضیه آغاز گردید و در جریان این تحقیقات مشخص شد عده ای سودجو با تشکیل گروهی سازمان یافته نسبت به فعالیت غیر مجاز در زمینه کنکور سراسری اقدام و مدعی دسترسی به سوالات کنکور سراسری و پاسخ نامه ها هستند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لردگان با بیان اینکه همه عوامل این گروه در اسرع وقت شناسایی، دستگیر و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند، تصریح کرد: در حال حاضر تحقیقات جهت بررسی صحت یا نادرستی ادعای متهمین در جریان است و تا اتمام تحقیقات نمی توان در این خصوص اظهار نظر کرد. سعید جریده اصل همچنین خاطرنشان کرد: به علت آنکه متهمان با افراد دیگری در سایر استانهای کشور مرتبط بودند و می بایست آن افراد نیز شناسایی و از ایشان تحقیق شود لذا رسیدگی قضایی تاکنون ادامه یافته است. وی افزود: علیرغم این موضوع در آینده ای نزدیک تحقیقات قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب لردگان خاتمه می یابد و با توجه به دلایل به دست آمده مبنی بر ارتکاب جرم از سوی متهمان، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری دو ارسال خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب لردگان با اشاره به اینکه همه داوطلبین کنکور سراسری که با این گروه مجرمانه ارتباط داشتند در همان ابتدای کار شناسایی شده اند اظهار داشت: اسامی این داوطلبان مزبور نیز به سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام گردید تا مطابق مقررات نسبت به تخلفات احتمالی ایشان رسیدگی و اتخاذ تصمیم شود.
سعید جریده اصل در پایان اعلام داشت: طی چند روز اخیر همه موسسات غیرمجازی که در زمینه کنکور سراسری در شهرستان لردگان فعالیت داشتند شناسایی و دستورات قضایی لازم برای پلمپ این موسسات و جلوگیری از فعالیت آنها صادر شد.

46

کد خبر 1512566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =