نمایش آثار هنری شهرام انتخابی و غزاله سیدآبادی در نیویورک

شهرام انتخابی و غزاله سیدآبادی، مجموعه‌ای از آثار هنری خود، شامل ویدیوآرت، فوتو استوری و پرچم‌های سوزن‌دوزی شده را در نیویورک آمریکا به نمایش می‌گذارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گالری امپتی اسپیس در نیویورک، میزبان نمایشگاهی از مجموعه آثار دو هنرمند ایرانی است.

در این نمایشگاه که از هشتم می (۱۸ اردیبهشت) تا ششم جون (۱۶ خرداد) برپا خواهد بود، مجموعه‌ای شامل ویدیوآرت، فوتو استوری و پرچم‌های سوزن‌دوزی شده از شهرام انتخابی و غزاله سیدآبادی به نمایش در می‌آید.

این نمایشگاه، نگاهی به تاریخ و فرهنگ غرب آسیا (خاورمیانه) دارد و از مدیوم‌های مختلفی در آن استفاده شده است که در کنار هم، تصویر واضح‌تری از مجموعه به‌دست می‌دهند.  

بخشی از این نمایشگاه به ویدئوی «آتش‌افروز» اختصاص دارد که روایت یک «گذرنده» است که دوره‌های تاریخی را پشت سر می‌گذارد. او که نه اعتقادی به آرمانشهرهای تعریف‌شده دارد و نه در رویای بازگشت به گذشته است، با پشت سرگذاشتن چهارچوب‌های سنتی و جهان‌بینی‌های منطقه‌ای، به سوی «فرا آرمانشهر» می‌رود. قهرمان پس از پشت سر گذاشتن مشکلات و غلبه بر آن‌ها، ما را با جهانی روبه‌رو می‌کند که روبه نابودی است. 

در بخش دیگری از نمایشگاه، اثری فوتو استوری با نام «افسانه‌ شکوفه‌ سرخ» به نمایش در می‌آید که شامل ۱۸ تابلو است و افسانه‌ای را روایت می‌کند که در آن اسطوره و مشکلات امروز در هم آمخیته است، افسانه‌ درختی که آخرین گلش را برای حفظ زمین نگه داشته است و منتظر نجات دهنده‌ای است که با سفینه‌ای دنبالش می‌آید.

نمایشگاه تابلوهای سوزن‌دوزی شده‌، بخش دیگری از این نمایشگاه است که با مشارکت مردم محلی روستای سیدآباد خراسان در قالب «گروه گوین» تولید شده‌اند. هدف از این همکاری، گسترده‌تر کردن میدان هنر معاصر و استفاده از امکاناتی‌ است که رو به نابودی می‌روند و در عرصه‌ هنری توجهی به آن‌ها نمی‌شود.

این نمایشگاه پس از افتتاح در نیویورک، با افزودن بخش‌هایی در تهران و سپس در چند کشور اروپایی مثل آلمان و نروژ برگزار خواهد شد.

۵۷۵۷

کد خبر 1512747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =