فارس نوشت:

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از موارد بازتعریف اصولگرایان مرزبندی با افراد فتنه‌گر سال 88 و جریان انحرافی است، گفت: جریان اصولگرایی در عین مرزبندی و گسترش دایره مبانی خود، با حمایت قاطع مردم در آینده کشور نقش‎آفرین خواهد بود.

شهاب‌الدین صدر، نماینده مردم تهران با اشاره به اهداف و اقدامات جریان انحرافی در دولت، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به اشکال مختلف و در مقاطع متعدد شاهد توطئه‌های بسیاری برای جلوگیری از حرکت انقلاب، تحقق آرمان‌های امام(ره) و مقابله با نظام جمهوری اسلامی بوده‌ایم.

گزیده سخنان وی به این قرار است:

*​ حضرت امام(ره) بارها در خصوص تبیین جایگاه ولایت فقیه در کشور فرمایشات مهمی ایراد فرمودند که از جمله آنها فرمایش ایشان مبنی بر پشتیبانی از ولایت فقیه برای آسیب نرسیدن به کشور و جلوگیری ولایت فقیه از ایجاد دیکتاتوری است.

* محور اصلی حملات دشمن در تمام 32 سال اخیر، ستون اصلی خیمه انقلاب یعنی ولایت فقیه بوده است و آنها به بهانه‌های مختلف علیه شخص حضرت امام (ره) مقام معظم رهبری فعالیت کرده و جایگاه و اختیارات ولایت فقیه را با شبهات مختلف زیر سوال برده‌اند هر چند با بصیرت مردم و نخبگان همه آنها خنثی شده است. در فتنه 88 طراحی‌های سران فتنه خارج از کشور با مهره‌های دست نشانده در داخل به گونه‌ای صورت گرفت تا نظامی که سابقه 32 ساله دارد، ساقط شده و دستاوردهای انقلاب آن از بین برود تا از این طریق یک نظام غیر دینی، لائیک و سکولار در کشور روی کار آید.

* جریان انحرافی با باورهای دینی مردم مقابله می‌کند و اعتقادات آنها را که بر اساس عقل، بینش و حکمت است، به سمت مسائل موهن و بی پایه سوق می‌دهد. اقدامات اخیر جریان انحرافی نشان می‌دهد این جریان خطرناک توانسته در برخی پایگاه‌های قدرت نفوذ کرده و به مسئولان ارشد کشور نزدیک شود و به این ترتیب با اقدامات خود تفرقه ایجاد کند.

* هدف جریان انحرافی ایجاد تفرقه و اختلاف پس از انسجام، آرامش و یکپارچگی حاصل شده 88 است که دستاورد بسیار مهمی بود و در تبعیت از مقام معظم رهبری ایجاد شد. هدف تمام جریان‌های انحرافی در کشوری همچون ایران که تفکرات اسلامی داد، اشاعه فکر خود و یارگیری برای تثبیت شدن در پایگاه‌های قدرت است.

* حرکت اسلامی منطقه در مبارزه با استعمار، خفت و نوکری اجانب صورت گرفت لذا شرایط کشورهای منطقه برای ایران بسیارحساس است چرا که الگو و امید آنها نظام جمهوری اسلامی است از این رو یکی از خیانت‌های بزرگ جریان انحرافی به دستاوردهای انقلاب، ایجاد تفرقه واختلاف در این شرایط بود که آنها با اقدامات خود مردمی را که به شهادت می‌رسند، ناامید کردند. جریان انحرافی با تشویش اذهان عمومی به کشور آسیب‌ وارد کرد هرچند در حال حاضر با هدایت مقام معظم رهبری، هوشیاری مردم و تبیین مسائل اساسی توسط علمای اسلام ابعاد مختلف این توطئه و جریان انحرافی به خوبی تبیین شده است.

*  یکی از مسائل مهم امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی است که قاعدتاً یکی از اهداف جریان انحرافی در اختیار گرفتن مجلس نهم و ماندن در قدرت است تا از این طریق در تصمیمات آینده کشور دخالت کند لذا انتخابات مجلس و ریاست‌جمهوری بسیار مهم است.

* توطئه جریان انحرافی این است که تلاش ‌کند تا مردم را از تفکر و چهره‌های اصولگرایی ناامید کرده و چنین القا کند که اصولگرایی رو به افول است لذا این امر علاوه بر خیانت بودن، اظهار موهنی است.

* ترکیب هیئت رئیسه موجود در بین نمایندگان از جایگاه خوبی برخوردار است هر چند ما به عنوان اعضای این هیئت مدعی نبودن اشکال در آن نیستم اما اظهارات مجموع نمایندگان حاکی از رضایت نسبی آنها است.

* چالشی که در مورد ادغام این وزارتخانه‌ها صورت گرفته بود با توجه به اعلام نظر شورای نگهبان برطرف شد لذا شرح وظایف و اختیارات وزارتخانه‌های ادغام‌ شده باید برای تصویب در مجلس مطرح شود و پس از آن رئیس‌جمهور وزاری پیشنهادی خود را برای کسب رأی اعتماد به مجلس معرفی کند.  البته عدم عزل وزرای سه وزارتخانه در سال جهاد اقتصادی مطلوب‌تر بود .

/2929

کد خبر 151286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =