مدیر شرکت توزیع برق همدان: سال گذشته ۷۰۰ دستگاه ماینر غیرمجاز در همدان جمع آوری شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: سال گذشته ۷۰۰ دستگاه ماینر غیرمجاز و امسال نیز ۳۶ دستگاه رمز ارز دیجیتال در استان همدان جمع آوری شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ شیرزاد جمشیدی با اشاره به نقش رمزارزها در افزایش مصرف برق گفت: با توجه به اینکه رمزارزها در حال محاسبات شبانه روزی هستند افزایش مصرف را به دنبال دارند و می‌توانند نزدیک به پنج برابر مشترکان خانگی برق مصرف کنند.

وی که روز یکشنبه در نشست خبری به روش ارتباط زنده تصویری اینترنتی با خبرنگاران سخن می گفت، افزود: پیک(اوج) مصرف برق در فروردین ۱۴۰۰ استان با توجه به کاهش بارش نزولات آسمانی نزدیک به ۳۴.۲ درصد به نسبت مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

جمشیدی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش ۲۵ درصدی بارش‌ها و افزایش ۳.۱ درجه‌ای دمای هوا نسبت به مدت مشابه سال گذشته، امسال تابستان سختی را پیش رو داریم.

وی از مردم درخواست کرد تا مشترکان خانگی نزدیک به ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش مصرف داشته باشند تا کسری تامین برق در تابستان برطرف شود.

رئیس شرکت توزیع برق استان همدان با اشاره به ۲۰۱ کیلووات کاهش دیماند (میزان مصرف برق در هر لحظه) در حوزه روشنایی بین شهری، یادآور شد: برای کاهش و تعدیل خاموشی معابر، پارک‌ها و میادین شهرداری‌ها همکاری خوبی داشتند و ۳۶۰ کیلووات کاهش دیماند داشته‌ایم.

جمشیدی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۸۰۰ انشعاب غیرمجاز در سال گذشته در استان جمع‌آوری شد، اظهار داشت: ۱۸۰ انشعاب غیرمجاز نیز از ابتدای امسال جمع شدند که در مراحل اداری هستند تا تبدیل به انشعاب مجاز شوند.

وی گفت: ۱۸ هزار مورد اتصالات سست در سال ۱۳۹۹ اصلاح شد و در سال جدید نیز این روند به شیوه قابل توجهی در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: ۲ نیروگاه خورشیدی هر کدام با ظرفیت یک مگاوات و در جمع ۲ مگاوات، امسال وارد مدار شبکه توزیع نیروی برق می شود تا ظرفیت تولید نیروگاه‌های استان در حوزه مقیاس کوچک و خورشیدی به ۷۴ مگاوات برسد.

وی با بیان اینکه به زودی به ۷۵ عشایر نیروگاه خورشیدی قابل حمل تقدیم می شود، تصریح کرد: به دنبال این هستیم ۴۰۰ مورد نیروگاه خورشیدی قابل حمل دیگر نیز تحویل عشایر دهیم.

جمشیدی با اشاره به کاهش سرقت کابل‌های نیروی برق و دستگیری سارقین با کمک دستگاه‌های مربوطه از بازگشت بخش عمده ای از اموال به انبار شرکت توزیع نیروی برق استان خبر داد.

وی با اشاره به همکاری کشاورزان در طرح کاهش مصرف برق بیان کرد: در مجموع هفت هزار و ۱۷۹ مشترک با قدرت ۱۱۱ مگاوات برق در برنامه‌های پاسخگویی بار در حوزه مشترکین کشاورزی شرکت کردند.

46

کد خبر 1512988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =