رئیس قوه قضائیه: تحریم ها نتوانست جلوی پیشرفت های بزرگ دفاعی و هسته ای ایران را بگیرد

رئیس قوه قضائیه در همدان گفت: ایران در صنایع دفاعی و هسته ای پیشرفت های بسیاری داشته که همه دنیا نیز به این دست آوردها اعتراف کرده اند.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از همدان ؛ آیت الله ابراهیم رئیسی که به همدان سفر کرده است شامگاه یکشنبه در شورای اداری این استان گفت: بیشترین تحریم ها در صنایع دفاعی و هسته ای است که نه تنها این اقدام آنها هیچ تاثیری نداشته بلکه به اذعان غرب و قدرتهای بزرگ، دست آوردهای کشور در صنایع دفاعی و هسته ای کم نظیر بوده است.

رئیس قوه قضائیه با تاکید براینکه، غرب و قدرتهای بزرگ دیگر نمی توانند جلوی پیشرفت ایران را بگیرند، افزود: تولید حفظ و اشتغال باید افزایش یابد.

وی وظیفه دولت را هدایت، نظارت و حمایت از تولید دانست و خاطرنشان کرد: ما از خصوصی سازی حمایت می کنیم اما اشکالات خصوصی سازی باید در مجلس رفع شده و واگذاری ها در این حوزه به اهل کار سپرده شود تا همچنان اشتغال و تولید ادامه داشته باشد.

آیت الله رئیسی خطاب به مدیران کشور گفت: با تکیه بر دانش داخلی و استفاده از تجربیات کشورهای دیگر در روند تولید، استقلال در حوزه تولید کشاورزی و صنعت قابل دسترسی است.

وی اضافه کرد: نظام سلطه نمی خواهد ما به پیشرفت علمی دست پیدا کنیم ولی ما با مدیران ریسک پذیر و جهادی می توانیم، همچون صنایع دفاعی و هسته ای در دیگر حوزه های علمی و اقتصادی کشور نیز پیشرفت کنیم.

رئیس دستگاه قضا با اعلام اینکه باید ظرف ده روز آینده مشکل کارخانه کیوان همدان رفع و فعال شود، تصریح کرد: کارخانه ای مجهز که می توان حداقل با ۵۰۰ نفر نیرو به تولید ادامه دهد، عملا از چرخه تولید خارج شده که من از رئیس دادگستری استان همدان خواستم بلافاصله مالک این کارخانه احضار و در ارتباط با عدم فعالیت آن با وی برخورد قانونی انجام شود.

آیت الله رئیسی در ادامه در ارتباط با موضوع زندانها نیز گفت: باید با اجرای قانون و کیفر به دنبال اصلاح، آموزش و تربیت مجرم باشیم و البته برای اشتغال پس از رهایی از زندان و باز اجتماعی مددجویان هم چاره کنیم.

وی استان همدان را با دارا بودن بیش از ۸۰۰۰ شهید و پشتیبان در ۸ سال دفاع مقدس، ظرفیت ساز دانست و گفت: مفاخر علمی و ادبی و شهدای گرانقدر استان همچون آیت الله شهید مدنی، آیت الله آخوند همدانی و شهیدان همدانی، چیت سازیان، حاجی بابایی و ....الگوهای ما هستند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره رهنمودهای مقام معظم رهبری، یادآور شد: هر جا به سخنان حکیمانه ایشان عمل و توجه شده، مشکلات در آن حوزه ها رفع شده است.

آیت الله رئیسی گره گشایی از کار مردم را وظیفه همه مسئولان دانست و اظهار داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری، برای ایجاد گشایش برای مردم بعضا نه ۷، بلکه باید از ۷۰ خوان مراجعه به یک سازمان عبور کرد.

وی اضافه کرد: مردم از ما نظام کارآمد و سالم اداری می خواهند و وظیفه ما ارائه طریق و بستن کمر همت در جهت حل مشکلات آنها است.

رئیس دستگاه قضا افزود: نسبت به همکاران ابتدا، اعتماد و در تداوم آن باید نظارت و کنترل اعمال شود تا به سلامت نظام کارآمد اداری و سالم دست یافت.

وی کارآمدی نظام مدیریت اسلامی را خود کنترلی افراد دانست و تصریح کرد: کارکنان نظام اداری هرچه به معنویت و اخلاق نزدیک باشند، با کاهش جرم روبرو خواهیم شد.

46

کد خبر 1513174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =