می‌خواهید کارآگاه خصوصی ایرانی دارای مجوز کار شوید؟

مهر نوشت: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: کارآگاهان ایرانی وضعیت بسیار خوبی در مقایسه با سایر کشورهای هم سطح دارند.

سردار علیرضا لطفی اظهار کرد: فرآیند تشکیل کارآگاهان خصوصی را در پلیس آگاهی تهران بزرگ دنبال می‌کنیم. به طور مثال در سال ۹۹ برخی از کارآگاهان بازنشسته را در راستای پیگیری پرونده‌های راکد به کار گرفته و پاسخ خوبی هم دریافت کردیم.

وی ادامه داد: ایجاد طرح «کارآگاهان خصوصی»، فعل بسیار خوبی است و می‌تواند بخشی از بار پلیس را سبک کند چرا که در این شرایط کرونایی کار پلیس مضاعف شده بنابراین می‌تواند کمک خوبی برای پلیس باشد.

موافق اجرای طرح کارآگاهان خصوصی هستم

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: من از موافقان ایجاد طرح «کارآگاهان خصوصی» هستم و پیگیری‌های لازم را هم برای اجرا شدن این طرح انجام می‌دهم.

وی با اشاره به اینکه آزمون کارآگاهی به طور مرتب در حال برگزاری است، گفت: هر فردی نمی‌تواند در مجموعه پلیس آگاهی، کارآگاه شود چرا که باید آزمون کارآگاهی را بگذراند و در آن آزمون موفق شود.

کارآگاهی چند مرحله دارد؟

لطفی با اشاره به فرآیند رسیدن یک فرد به درجه کارآگاهی گفت: فردی که داوطلب کارآگاه شدن است، کارش را از «کارآگاه‌یاری» شروع می‌کند و تا «کارآگاه اول» و «کارگاه ویژه» هم می‌تواند ارتقا یابد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تأکید کرد: حفظ سمت کارآگاهی یک بار سنگین است یعنی اگر افسری نتواند پرونده‌های خاص را رسیدگی کند و نتیجه بگیرد، نه ارتقا پیدا می‌کند و نه می‌تواند سمت کارآگاهی را حفظ کند.

کارآگاهان ایرانی وضعیت بسیار خوبی در مقایسه با سایر کشورهای هم سطح دارند

لطفی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سطح علمی و عملکردی کارآگاهان ما در مقایسه با دیگر کشورهای همسطح در چه جایگاهی قرار دارد؟ گفت: طبق ارزیابی‌های پلیس بین‌الملل و دفتر تحقیقات ناجا، کارآگاه‌های ایران در مقایسه با سایر کشورهای همتراز وضعیت بسیار خوبی دارند.

وی ادامه داد: کارآگاهان کشورهای دیگر ماهانه نهایتاً سه پرونده را بررسی می‌کنند اما این رقم در کشور ما چندین‌برابر است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: اگر بتوانیم تعداد پرونده‌های ارجاعی به کارآگاهان را به رقم استاندارد برسانیم، قطعاً عملکرد بهتری هم از آنها مشاهده می‌کنیم.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1513581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =