اعلام آمادگی جریان صدر عراق برای دفاع از مسجدالاقصی

ایرنا نوشت:«ابو یاسر» معاون جهادی «جریان صدر» عراق امروز (سه شنبه) در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که این جریان برای دفاع از «مسجدالاقصی» و حمایت از ملت فلسطین اعلام آمادگی می‌کند.

در این بیانیه آمده است: پس از بیانیه «سید مقتدی صدر» فرمانده «مقاومت ملی عراق»، ما آمادگی کامل خود برای حمایت از مقدسات از جمله قدس شریف و مسجد الاقصی را اعلام می‌کنیم.

وی در این بیانیه افزود: همه ما تحت فرمان و سرباز مقدسات هستیم و به بخشنامه‌ها و دستورات فرمانده خود پایبندیم و همه ما مشتاق مقابله با جنایتکاران اسرائیلی و دشمنان خدا و بشریت هستیم.

مقتدی صدر رهبر جریان صدر نیز دیروز با انتشار توییتی، با اشاره به تحولات قدس اشغالی نوشته بود که نجف حامی فلسطین علیه دشمن ما و شما و دشمن خدا و بشریت، اسلام و ادیان است.

مقتدی صدر تأکید کرد که بار دیگر رژیم اسرائیل با پوشش بین‌المللی به اقدامات علیه فلسطینی‌ها و قدس شریف روی آورده است.

صهیونیست‌ها در ماه مبارک رمضان با یورش به منطقه «باب العمود» و صحن‌های مجاور مسجد الاقصی، به سوی فلسطینیان روزه‌دار گاز اشک آور پرتاب کردند و آنان را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند.

بر اساس این گزارش، هزاران شهرک‌نشین صهیونیست به مسجد الاقصی  و دروازه باب العمود یورش بردند و حملات در ماه مبارک رمضان افزایش یافته است.

هلال احمر فلسطین بامداد سه شنبه اعلام کرد، ۷۱۴ فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیستی در کرانه باختری و قدس شرقی زخمی شده‌اند.

311311

کد خبر 1513621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =