ثبت مشاهده پرستوی دریایی کوچک برای اولین بار در تالاب گندمان چهارمحال و بختیاری

مدیر کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت : برای اولین بار، مشاهده ۱۱ فرد پرستوی دریایی کوچک در تالاب گندمان ثبت شد.

به گزارش خبر گزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ،یازده فرد پرستوی دریایی کوچک با نام علمی Sterna albifrons برای اولین بار در تالاب گندمان توسط روح الله عسگری مشاهده و در فهرست پرندگان مشاهده شده در این استان ثبت شد.

شهرام احمدی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد تالاب گندمان، در این‌باره گفت: زیستگاه این پرنده در آب‌های ساحلی دریاها، تالاب‌ها و رودخانه‌هاست و حفاظت از محل‌های تولید مثل آن ضروری است.
 
وی تصریح کرد: پس از انجام اقدامات احیای تالاب در سالیان اخیر، این تالاب انواع متنوعی از پرندگان را در فصول مختلف در خود پناه می‌دهد.
 
احمدی ادامه داد: علاقه‌مندان به پرنده‌نگری می‌توانند با بهره‌گیری از تارنماهای اینترنتی، نرم افزارهای پرنده نگری و یا کتاب‌های راهنمای پرندگان، پرندگانی را که می‌بینند شناسایی کنند و با رجوع به پایگاه اینترنتی کمیته ثبت پرندگان ایران با گونه‌های مهم و کمیاب ایران آشنا شوند و مشاهده این گونه ها را ثبت کنند تا روند جمعیت سالیانه و حضور این گونه‌ها در مناطق مختلف کشور مستندسازی شود.
 
تالاب گندمان با مساحت ۱۱۰۰ هکتار در ۳۷ کیلومتری جنوب غربی بروجن و ۹۰ کیلومتری جنوب شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده‌است.

46

کد خبر 1514009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =