روایت زندگی نقاش فنلاندی در جشنواره جهانی فیلم فجر

تازه‌ترین ساخته آنتی یوکینن کارگردان فنلاندی در سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر روی پرده می‌رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم سینمایی هلن به کارگردانی آنتی یوکینن در سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر روی پرده می‌رود.

فیلم سینمایی هلن پنجمین ساخته بلند سینمایی آنتی یوکینن کارگردان فنلاندی است.

یوکینن در سال ۲۰۱۱، نخستین فیلم خود با عنوان مقیم را در آمریکا ساخت. نخستین فیلم فنلاندی او اما پاک‌سازی نام داشت که در گیشه فوق‌العاده موفق بود و در مقام نماینده کشور فنلاند به آکادمی اسکار معرفی شد.

فیلم قابله از این فیلمساز در سال ۲۰۱۵ در جشنواره فیلم شانگهای جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد و فیلم بعدی او به نام گل‌های شیطان، در سال ۲۰۱۶ جایزه بهترین کارگردانی را در همین جشنواره به دست آورد.

هلن، آخرین ساخته یوکینن، براساس کتابی با همین عنوان نوشته راکل لیه هو است که بخشی از زندگی هلن شرفبک، نقاش مشهور فنلاندی را در فاصله سال‌های ۱۹۱۵ تا ۱۹۲۳ تصویر می‌کند.

هلن که در آن سال‌ها به دور از هلسینکی به طبیعت پناه برده بود، با یکی از ستایندگان آثارش آشنا می‌شود و علاقه‌ای که بین آن دو شکل می‌گیرد، بر آثار نقاش تاثیر به‌سزایی می‌گذارد.

سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر از ۵ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما در تهران برگزار می‌شود.

۵۸۵۸

کد خبر 1514136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =