۶ نفر
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۰
ظریف در جمع رهبران گروه‌های فلسطینی/عکس

وزیر امور خارجه گفت: پاسخ قهرمانانه گروه‌های مقاومت علیه رژیم صهیونیستی نشان داد که ادعاهای غیرقابل شکست بودن گنبد آهنین دروغی پوشالی بوده است.

به گزارش خبرآنلاین، محمد جواد ظریف در جمع رهبران گروه‌های فلسطینی مقیم دمشق افزود: وحشی گری رژیم صهیونیستی به ویژه در مسجد الاقصی و نیز تلاش برای تحویل مناطق اطراف مسجد الاقصی و همزمان شاهد رشادت زنان و مردان فلسطینی در دفاع از حریم خود هستیم.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: جهان اسلام بسیار به این رشادت مفتخر است جنایت‌های دو روز گذشته رژیم اسراییل در غزه و پاسخ قهرمانانه گروه‌های مقاومت علیه رژیم صهیونیستی نشان داد که ادعاهای غیرقابل شکست بودن گنبد آهنین دروغی پوشالی بوده است.

ظریف در جمع رهبران گروه‌های فلسطینی/عکس

وی خاطرنشان کرد: این اتفاقات همچنین نشان داد که روند عادی سازی با رژیم صهیونیستی جریانی ضد مردم فلسطین و ضد امت جهان اسلام است.

ظریف در جمع رهبران گروه‌های فلسطینی/عکس

وزیر امور خارجه تاکید کرد: ما در روزهای گذشته با همکاری ترکیه و دیگر کشورهای اسلامی تلاش کردیم که جامعه بین المللی را در این موضوع حساس کنیم.

ظریف تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم دست کم مقداری حرکت در سازمان ملل از طریق طریق مجمع عمومی چون شورای امنیت امیدی نیست، ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: در کنار مردم فلسطین ایستاده‌ایم و افتخار می‌کنیم که تاوان این ایستادن را می‌پردازیم همانطور که سوریه هزینه ایستادگی در کنار مقاومت مردم فلسطین را پرداخت می‌کند.

ظریف در جمع رهبران گروه‌های فلسطینی/عکس

ظریف با بیان اینکه گناه ایران، سوریه و کشورهای دیگری که با  خشم آمریکا مواجه هستند حمایت از فلسطین است، گفت: امیدوارم همه ما در کنار هم بتوانیم با تقویت مقاومت و با تلاش برای احقاق حقوق مردم فلسطین روزگاری بهتری را برای آیندگان رقم بزنیم.

به گزارش ایرنا، «محمد جواد ظریف» صبح امروز چهارشنبه به منظور دیدار و تبادل نظر در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای و همچنین بررسی آخرین تحولات سرزمین‌های اشغالی و تجاوزات رژیم صهیونیستی به مقدسات مسلمانان، در راس هیاتی به سوریه سفر کرد.

وزیر امور خارجه در این سفر علاوه بر دیدار و تبادل نظر با مقامات بلند پایه دولت سوریه با رهبران گروه‌های فلسطینی مقیم سوریه نیز دیدار و آخرین وضعیت تحولات صحنه فلسطین اشغالی را مورد گفت‌وگو قرار خواهد داد.

311311

کد خبر 1514265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =