یزدان: کمک هزینه مسکن،طی سه سال اخیر، ۴۰۰ درصد افزایش داشته است

کمک هزینه مسکن کارگران، در طول بیست سال از ۱۳۷۷ تا ۱۳۹۷ تنها ۵ نوبت افزایش داشته، اما طی سه سال اخیر ۴۰۰درصد رشد کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، کورش یزدان مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اعلام این مطلب گفت: از  ۱۳۷۷ تا  ۱۳۹۷  به طور متوسط هر ۴ سال یک‌بار، مبلغ کمک هزینه مسکن افزایش داشته  که آخرین رقم مصوب و لازم الاجراء آن به رغم افزایش تورم تا سال ١٣٩٧ به رقم ۴۰۰ هزار ریال رسید.

کورش یزدان افزود:  اما از سال ۱۳۹۷ تا سال ۱۴۰۰  مبلغ کمک هزینه مسکن از ماهانه چهارصد هزار ریال در سال ۱۳۹۷ با ۱۵۰ درصد افزایش به  یک میلیون ریال ماهانه در سال ۱۳۹۸ رسید.

وی تصریح کرد: به همین ترتیب مبلغ کمک هزینه مسکن با ۲۰۰ درصد افزایش به  ۳ میلیون ریال ماهانه در سال ۱۳۹۹ و در سال ۱۴۰۰ نیز  با ۵۰ درصد رشد به چهار میلیون و پانصد هزار ریال ماهانه افزایش یافت .

کمک هزینه مسکن کارگران،طی سه سال اخیر، 400 درصد افزایش داشته است

وی با بیان اینکه طی سه سال اخیرکمک هزینه مسکن در مجموع ۴۰۰ درصد افزایش داشته است اظهار داشت:  این موضوع،موید همدلی و نگاه کارشناسی نمایندگان دولت و شرکای اجتماعی در شورای عالی کار به منظور افزایش سطح درآمد و توجه به معیشت کارگران بوده است.

یزدان  به پیگیری مجدانه شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تسریع و تصویب تصمیمات و مصوبات شورای عالی کار از جمله کمک هزینه مسکن  کارگران در هیات وزیران اشاره کرد و گفت: امیدواریم مصوبه اخیر، پیام نویدبخش و عیدانه خوبی در روز های پایانی ماه رحمت و مغفرت برای جامعه کار و تلاش و تولید کشور بوده باشد.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1514735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =