گاردین: جامعه جهانی برای توقف جنایت‌های اسرائیل بسیج شود

ایرنا نوشت: روزنامه انگلیسی گاردین با انتشار یادداشتی درباره حوادث اخیر در فلسطین اشغالی و حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم این منطقه تصریح کرد که جامعه جهانی باید برای توقف جنایت‌های رژیم اسرائیل بسیج شود.

 در این یادداشت که به قلم «املی تانت» از موسسه توسعه خارجی نوشته شده، آمده است: نیازی نیست که ارتش اسرائیل اعلام کند به آتش بس‌ها و هشدارهای سازمان ملل متحد درباره تشدید تنش‌ها در منطقه علاقه‌ای ندارد.

سالهاست سازمان ملل اعلام کرده که جنایت‌های اسرائیل مغایر قوانین بین‌المللی است اما پروژه اشغال‌گری در دولت‌های مختلف اسرائیل توسعه یافته است. شاید هم به همین خاطر است که فلسطینیان در کرانه باختری از سازمان ملل متحد به عنوان یک نهاد پوچ و بی خاصیت یاد می‌کنند.

در این یادداشت آمده است که توازن قدرت در سرزمین‌های اشغالی نماد استثمار و سرکوبگری است و تنها از طریق همبستگی جامعه جهانی، با چاشنی اقدام مستقیم، می‌توان اسرائیل را متوجه عواقب جنایت‌هایش کرد.

این یادداشت می‌افزاید: برای متوقف کردن اشغال‌گری در فلسطین، مردم سراسر جهان باید بسیج شوند و همان راهبرد فشار علیه دولت آپارتاید آفریقای جنوبی را تکرار کنند.

گاردین با اشاره به اینکه اظهارات دیپلماتیک تاکنون اثری در مهار اسرائیل نداشته است هشدار داده که سکوت رهبران جهان در نابودی فلسطین مقصر است و اگر قرار باشد چرخه حملات هوایی و خشونت‌های نظامی به پایان برسد باید پیش از آنکه دیر شود از اسرائیل حساب کشید.

شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان به ویژه در منطقه "باب العمود" و کوی الشیخ جراح نآرام است.

بهداشت فلسطین بامداد امروز اعلام کرد: شمار شهدای فلسطینی در غزه به ۱۰۹ نفر از جمله ۲۸ کودک و ۱۵ زن رسیده است.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه همچنین شمار زخمی های حملات هوایی و توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی به این باریکه را ۵۸۰ نفر اعلام کرد.

اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی از زمان تشدید حملات ددمنشانه صهیونیست ها به مردم مظلوم فلسطین ضمن اتخاذ رویکردی منفعلانه و نیمه جان، حتی از محکوم کردن جنایت‌های رژیم اشغال‌گر قدس دریغ کرده‌اند. آن‌ها با نادیده گرفتن کشتار مردم بی گناه غزه و جنایات تاریخی رژیم اشغال‌گر قدس خواستار کاهش تنش‌ها در منطقه هستند.

311311

کد خبر 1514783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =