۱ نفر
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
چاک هیکس، بدلکار مشهور درگذشت

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: چاک هیکس که مهارت‌های بدلکاری خود را در سریال «منطقه گرگ و میش» و فیلم «لوک و دیک تریسی خوش دست» نشان داده بود، در ۹۳ سالگی درگذشت.

چاک هیکس بازیگر و بدلکار فیلم‌های کلینت ایستوود که در آثاری مثل «از هر راهی، ولی شل»، «منطقه گرگ و میش» و «لوک و دیک تریسی خوش دست» حضور داشت، در سن ۹۳ سالگی درگذشت. به گفته پسر هیکس، او روز چهارم می‌ در لاس وگاس بعد از سکته مغزی جان باخته است.

همسر او نیز یک بدلکار است و در سال ۱۹۵۰ با یکدیگر آشنا می‌شوند. این زوج در فیلم سینمایی «قصر لذت» ساخته عمر شریف نیز با یکدیگر همکاری داشتند.

هیکس که مدت زیادی به عنوان یک بوکسور و بازیکن راگبی فعالیت می‌کرد، در چندین فیلم و برنامه تلویزیونی حضور داشته و بدلکار بازیگران مشهوری همچون کلینت واکر، بریان کیت و برایان دنهی بوده است. او عضو و رئیس انجمن بدلکاران فیلم‌های سینمایی نیز بوده است.

همکاری هیکس با ایستوود بسیار زیاد بوده است. اولین همکاری او با ایستوود در سال ۱۹۶۲ و در سریال «تازیانه» رقم خورد بعد از آن هم به ترتیب در فیلم‌های «واگنت را رنگ کن»، «هری کثیف»، «نیروی مگنوم»، «مجری»، «از هر راهی، ولی شل» و «گرمای شهر» در سال ۱۹۸۴ با یکدیگر همکاری کردند.

چاک هیکس متولد سال ۱۹۲۷ بود و در دوران نوجوانی اش با ویلیام اسمیت که او هم از بازیگران مشهور است به مدرسه می‌رفت. هیکس پیش از اعلام بازنشستگی در سال ۲۰۱۰، در فیلم‌های «قطار فرار» و «اسلحه مرگبار ۴» نیز حضور پیدا کرده بود.

۵۸۵۸

کد خبر 1515026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =