تایید صلاحیت نامزدهای شورا باید بر ملاک قانون باشد

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: در رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا باید به صلاحیت فردی و اجتماعی افراد توجه کنیم و ملاک بررسی‌ها مرّ قانون باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد قاسمی، دادستان قزوین در چهارمین نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی که در سالن جلسات شهید سلیمانی دادگستری کل استان برگزار شد، گفت: در بررسی صلاحیت‌ها همیشه عده‌ای موافق و عده‌ای مخالف بوده‌اند و هماهنگونه که رد صلاحیت‌ها می‌تواند تاثیر منفی بگذارد، اگر افرادی که صلاحیت ندارند هم تایید شوند باز تاثیر منفی در جامعه خواهد داشت و در واقع یک تیغ تیز دولبه است.

او با تاکید بر امانت داری هیئت نظارت استان در بررسی صلاحیت‌های داوطلبان، افزود: همانگونه که آراء مردم حق‌الناس بوده، رسیدگی به صلاحیت‌ها هم حق الناس است و باید در نهایت دقت انجام شود.

دادستان مرکز استان در ادامه بیان داشت: باید به گونه‌ای در این زمینه عمل کنیم که بتوانیم روز قیامت در دادگاه عدل الهی جوابگو باشیم و نباید رفتارهای ما موجب دلسردی دلسوزان نظام و انقلاب شود.

این مقام قضایی استان تصریح کرد: بررسی صلاحیت‌ها همیشه شرایط خاص خود را داشته است و تنها چیزی که می‌تواند کمک کند از این آزمون به درستی عبور کنیم، عمل به قانون است که در فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مشاهده کرده‌ایم.

قاسمی با اشاره به برگزاری چهارمین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در استان، اظهارکرد: از جمله استان‌هایی هستیم که در این زمینه پیشتاز بوده ایم و باید بیشترین وقت را در پیشگیری از وقوع تخلفات انتخاباتی صرف کنیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: با توجه به اینکه تبلیغات انتخاباتی این دوره با استفاده حداکثری از فضای مجازی انجام می شود، باید رصد مستمری داشته باشیم و موارد تخلف و جرم را شناسایی کرده و قبل از وقوع، پیشگیری کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: باید کارگروه قضایی ذیل ستاد تخلفات انتخاباتی استان با عضویت قضات دادسرا، دادگاه و ضابطان تشکیل دهیم و پرونده‌های انتخاباتی را در حوزه مستندسازی و صدور احکام و آراء با خرد جمعی و هم افزایی به سرانجام برسانیم.

46

کد خبر 1515139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =