ایسنانوشت: معاون برنامه ریزی و اموراقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بر اساس براوردهای کارشناسان، حوادث غیر مترقبه در سال زراعی جاری، بیش از ۵ هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خسارت وارد کرد.

غلامعلی مرادی اظهار کرد: طبق گزارشات اکیپ های اعزامی برآورد خسارت، در سال زراعی جاری تاکنون سرمازدگی و یخبندان ، تگرگ ، سیل و طوفان  و رعدو برق ، بیش از ۵۷۵۵ میلیارد ریال به محصولات زراعی و باغی، دام و طیور و تاسیسات کشاورزی استان خسارت وارد کرده است.
وی افزود : با توجه به اینکه سیل و تگرگ و رعد و برق بیشترین میزان خسارت گزارش شده در سال زراعی جاری تا کنون بوده است ، محصولات باغی در حدود ۲۲۱۰میلیارد ریال و محصولات زراعی نیز در سطح ۶۴۰ میلیارد ریال دچار خسارت شدند.
وی همچنین بیان کرد : بیشترین خسارت وارد شده به محصولات زراعی و باغی واقع در شهرستان های ارومیه ، چایپاره ، سلماس ، خوی، میاندوآب ، اشنویه و پلدشت بوده است.
وی در ادامه با اشاره به نقش بیمه محصولات کشاورزی در تعدیل ریسک تولیدات کشاورزی ، افزود : یکی از مهمترین استراتژی هایی که می تواند در این امر موثر واقع شود، بیمه محصولات کشاورزی است که به موجب آن محصولات در مقابل خطرات کشاورزی و بیماری های نباتی و حوادث غیر مترقبه مورد تضمین قرار می گیرند و خسارت مالی وارده به کشاورز بیمه گذار تا میزان مورد تعهد بیمه گر جبران می شود.

46

کد خبر 1515472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =