کمالوند : تصمیمم برای استعفا قطعی است/ به استقلال برنمی‌گردم

سرمربی سایپا با وجود مخالفت هیات مدیره باشگاه سایپا اعلام کرد که امکان ندارد از تصمیمش صرفنظر کرده و به سایپا برگردد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم سایپا شب گذشته در یک دیدار جنجالی با نتیجه دو بر یک مغلوب تیم پیکان شد؛ اعلام پنالتی به سود پیکان در شرایطی که بازی مساوی بود آن هم با مشورت داور چهارم به داور وسط، اعتراض وحشتناک کادر فنی سایپا را به همراه داشت؛ اعتراضاتی که اوج آن را در پایان بازی و طی گفت و گوی فراز کمالوند با خبرنگاران حاضر در ورزشگاه شاهد بودیم. کمالوند ساعاتی بعد از آن دیدار نیز اعلام کرد که از سمت خود استعفا داده است. امروز هیات مدیره سایپا با این استعفا مخالفت کرد اما کمالوند طی گفت و گویی که با رادیو ایران داشت از تصمیم قطعی خود در این مورد خبر داد:

کاری به تیم های دیگر ندارم

من کاری به تیم های دیگر ندارم و می خواهم در مورد تیم خودم صحبت کنم. ولی وقتی می خواهم راجع به تیم خودم صحبت کنم، ناچارا مجبورم می شوم که یک سری مطالب را مطرح کنم که به تیم های دیگر هم دخیل می شود. تیم ما در حال حاضر با دو تیم برای بقا در لیگ برتر می جنگند. آن دو تا تیم نساجی و ذوب آهن هستند. داور وسط ما آقای کرمانشاهی اهل استان مازنداران است. داور خط و داور چهارم بچه اصفهان هستند؛ آیا این کار شائبه دارد یا ندارد؟


 

باید از اصفهان و مازندران برای ما داور می گذاشتید؟

شما وقتی برای ما داور می چینید و من هم یک هفته است که می گویم اشتباهات داوری به تیم ما ضربه می زند، کاری ندارد که کشور ما کشور پهناوری است و  32 استان دارد. شما باید می رفتید از این دو استان داور برای ما انتخاب می کردید. از لحاظ روانی می گویم و اصلا ربطی به دو تیم ذوب آهن و نساجی ندارد. 

حق مان را چگونه بگیریم؟

فاصله داور چهارم با صحنه پنالتی بیش از 50 متر بود؛ چگونه پنالتی اعلام کرده است؟ ناظر داوری آقای یزدانی مصاحبه کرده و گفته که ایشان اشتباه کرده و تصمیم آقای خورشیدی درست بود. ایشان سر این صحنه تیم ما را از گرفتن امتیاز محروم کرده، من و آقای بیاتی نیا را اخراج کرده است. الان ما باید چه کنیم؟ آقای افشاریان، رئیس کمیته انضباطی، آقای عزیزی خادم، رئیس سازمان لیگ بگویند ما چه کار باید بکنیم و حق مان را چگونه بگیریم؟

داور از 5 متری ندید ولی داور چهارم از 60 متری دید!

نتایج بیرون از زمین رقم می خورد (بیرون از مستطیل سبز). داور چهارم بیرون از زمین است و برای چه باید دخالت کند آن هم از فاصله 55 متری! آقای خورشیدی نظرش را داده بود و اوت گرفته بود ولی داور چهارم او را صدا زد. داور وسط از فاصله 5 متری ندیده، کمک داور از فاصله 20 متری ندیده ولی ایشان از فاصله 60 متری دیده اند! داور چهارم به جای اینکه حواسش به تعویض ها، تابلوی تعویض و کارت تعویض باشد، برای تیم حریف پنالتی می گیرد.

باید به قوانین فیفا استناد کنیم

ما به تعویض های پیکان که شش تا شد اعتراض کردیم. ما نه قانون گذاریم و نه اجرای قانون با ماست. اگر ما هم در آئین نامه مان چیزی را نداشته باشیم که به آن استناد کنیم فیفا آیین نامه اش مشخص است و نگاه کنند و ببینند که چه می گوید.

حضور سراجی در فدراسیون به ضرر ماست

کمالوند با اشاره به حضور سراجی در فدراسیون فوتبال گفت: همین که ایشان در فدراسیون هستند برخی ها هجمه درست کرده اند. ما در این سه چهار هفته بیچاره شده ایم. از ما امتیاز کم می شود و به رقیبان مان امتیاز افزوده می شود.

تصمیمم برای استعفا قطعی است

کمالوند در پایان به رادیو ایران گفت : هیات مدیره لطف دارند ولی تصمیم ام قطعی است و امکان ندارد که به سایپا برگردم. کار من مربیگری است و نه می توانم بیرون زمین معجزه کنم یا با چیزی بجنگم. خیلی زرنگ باشم می توانم تیم ام را در داخل زمین جمع کنم. اگر این امکان هم به من داده نشود که دیگر کاری نمی توانم بکنم. اصلا دنبال این نیستم که جایی برگردم. خسته ام و ولی می خواهم استراحت کنم. نتایج استقلال هم ربطی به ما ندارد ما هم اگر بودیم این اتفاقات می افتاد. خدا شاهد است که رقم قراردادم با سایپا از استقلال کمتر بود. 400 میلیون تومان برای بازی هایی که پیش رو بود و 100-150 میلیون هم به عنوان پاداش بود که اگر تیم در لیگ برتر می ماند پرداخت می شد.

258 41

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1516086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =