اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در شهرکرد جان گرفت

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری شهرکرد گفت: در راستای اجرای طرح سه‌شنبه بدون خودرو در خیابان ملت اصلاحاتی از جمله تغییر ایستگاه‌های اتوبوس انجام پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، عبدالصادق نجفی در جلسه بررسی مشکلات طرح سه‌شنبه بدون خودرو اظهارداشت: نحوه اجرای طرح توسط سازمان شهرداری‌های کشور ابلاغ شده بود که در یکی از خیابان‌های پرتردد شهر اجرا که فرهنگ سازی استفاده از دوچرخه و پیاده‌روی انجام شود.
وی با اشاره به دلایل ایجاد ترافیک در شهر افزود: ترافیک به مسائل متعدد بستگی دارد که یکی از دلایل آن کاربری‌ها است در همین راستا خدمات و روان سازی ترافیک، براساس کاربری‌ها ارائه می‌شود.
معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری شهرکرد بیان کرد: استفاده مسئولان از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی و طی نمودن مسیر تا محل کار به صورت پیاده، نوعی فرهنگ‌سازی است تا مردم نیز از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.
نجفی ادامه داد: در راستای اجرای طرح سه‌شنبه بدون خودرو در خیابان ملت اصلاحاتی انجام پذیرفت و سایر مشکلات امنیتی و اجتماعی را باید دستگاه‌های متولی پیگیری و رفع نمایند.
وی با اشاره به ایجاد معبر پیاده‌رو در شهر گفت: باید بخشی از محدوده قدیمی شهر به پیاده‌رو تبدیل شود.
فرهاد رئیسی رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه بیان کرد: ایجاد معبری برای پیاده‌روی در شهر مغفول مانده و باید به آن توجه بیشتری شود و شهر نباید تحت تأثیر برخی سخنان غیرتخصصی و حاشیه‌ای قرار گیرد.
وی با بیان اینکه گرایش همه مردم به سمت زندگی ماشینی است، افزود: در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که با زندگی ماشینی مشکلات زیادی برای مردم ایجاد شده و باید به سمت ایجاد شهر انسان محور حرکت کنند.
رئیسی با بیان اینکه خیابان‌های شهر باید به صورت ۲۴ ساعت فعال باشند، خاطرنشان کرد: فعالیت خیابان‎ها سبب ایجاد رونق اقتصادی و زمینه نشاط افراد را ایجاد می‌کند و در حال حاضر خیابان کاشانی شهرکرد به همین سمت در حرکت است.
رئیس شورای اسلامی شهرکرد با بیان اینکه خیابان ملت هویت فرهنگی شهر است، تصریح کرد: طرح‌های مختلف باید در این خیابان و در کوی نمدمالان برای تردد افراد و پیاده‌روی اجرا شود.
علیرضا توکلی عضو شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه بیان کرد: طرح سه‌شنبه بدون خودرو یک طرح اجتماعی است و نقاط ضعف آن باید بررسی شود.
وی گفت: اجرای این طرح جزو ضرورت‌های اجتماعی است و مردم از آن محتوای اجتماعی و فرهنگی دریافت می‌کنند بنابراین اعتقاد دارم بایستی یک نفر جهت اجرای این طرح پیش گام شود.
عضو شورای اسلامی شهرکرد ادامه داد: باید کیفیت حضور مردم در خیابان ملت با سایر خیابان‌های شهر متفاوت باشد چراکه خیابان ملت مرکز خرید مردم است و یک خیابان با بهره استانی می‌باشد اما خیابان‌هایی نظیر کاشانی و سعدی خیابان‌های شهری هستند.
مصطفی حیدری عضو شورای اسلامی شهرکرد نیز در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح سه‌شنبه بدون خودرو باید تمامی جوانب سنجیده و جلسه‌ای با حضور تمامی متولیان امر برگزار شود.
وی گفت: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات هستیم می‌طلبد اجرای این طرح به بعد از برگزاری انتخابات موکول شود.
پیمان محقق مدیر حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهرکرد بیان کرد: در جهان ۲۲ دسامبر به عنوان روز بدون خودرو نامگذاری شده و در بسیاری از شهرهای ایران این طرح در حال اجرا است بنابراین در تلاش هستیم بتوانیم این طرح را در شهرکرد نیز به مرحله اجرا برسانیم.
وی گفت: درراستای اجرای این طرح مشاور طرح جامع ۸ مسیر را با رویکرد بصری پیشنهاد داده است .
ایرج حسین‌پور رئیس پلیس راهور چهارمحال وبختیاری در ادامه نیز تصریح کرد: طرح سه‌شنبه بدون خودرو در ابتدا باید در ساعاتی که حجم تردد بالا نیست اجرا و فرهنگ‌سازی لازم در این راستا انجام شود.
وی گفت: در راستای فرهنگ سازی اجرای این طرح می‌طلبد صدا وسیما و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اقدامات لازم را انجام دهند.

48

کد خبر 1516319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =