روزانه ۱۳هزار نفر مسافر با ناوگان اتوبوسرانی قزوین جابه‌جا می‌شوند

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین از جابه‌جایی روزانه ۱۳هزار و ۲۹۶نفر مسافر با ناوگان اتوبوسرانی این شهر طی سال ۹۹ خبر داد و گفت: این آمار نسبت به سال‌های پیش از شیوع کرونا کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ شیما زرآبادی‌پور، سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین  اظهار کرد: سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین در سال ۹۹ به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های این معاونت با ۱۶۴ دستگاه اتوبوس بخش خصوصی، ۴۸دستگاه اتوبوس بخش عمومی و ۲۴خط اتوبوس با مجموع طول ۱۹۵ کیلومتر روزانه به طور میانگین ۱۳هزار و ۲۹۶نفر مسافر را روزانه جابه‌جا کرده است.

او افزود: به علت شیوع بیماری کرونا و تعطیلی یا کاهش ظرفیت ناوگان، آمار جابه‌جایی مسافر در سال ۹۹ نسبت به سال‌های پیش از آن با کاهش چشمگیری همراه بود؛ چه اینکه در سال‌های پیش از آن به طور میانگین روزانه بیش از یکصد هزار نفر از طریق این ناوگان جابه‌جا می‌شدند.

زرآبادی‌پور با اشاره به وجود ۶فضای تعمیرگاهی این سازمان با مجموع مساحت ۲هزار و ۲۱۵متر مربع اضافه کرد: ناوگان اتوبوسرانی قزوین، ۴۹۹عدد ایستگاه و سه مورد پارکینگ با مجموع مساحت ۹۲هزار و ۲۰۰متر مربع دارد.

این مقام مسئول تعداد اتوبوس‌های بازسازی شده در سال گذشته را ۱۸دستگاه اعلام و بیان کرد: سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین از گذشته پیشگام در بازسازی اتوبوس‌ها در کشور بوده است.

او تصریح کرد: سازمان اتوبوسرانی قزوین ۴۰۵دستگاه مینی‌بوس را تحت نظارت خود دارد؛ ضمن اینکه ۳۳۶دستگاه مینی‌بوس و ۳۵دستگاه اتوبوس به عنوان سرویس مدرسه تحت نظارت این سازمان هستند.

زرآبادی همچنین درباره اقدامات پیش روی این سازمان بیان کرد: به‌روزرسانی سامانه AVL (سامانه خودکار موقعیت‌یابی وسیله نقلیه) و مدیریت ناوگان، اجرای طرح به‌روزرسانی سامانه کارت بلیط، پایش و نظارت مدیریت مالی رانندگان و ارائه درگاه پرداخت NFC در ناوگان از جمله این برنامه‌هاست.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ بازسازی ۳۰دستگاه اتوبوس، اصلاح خطوط اتوبوسرانی در راستای طرح جامع و راه‌اندازی خطوط تندرو را از دیگر اقدامات پیش روی سازمان اتوبوسرانی برشمرد.

48

کد خبر 1516327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =