وعده وزیر بهداشت برای تزریق واکسن به روزی ۵۰۰ هزار دُز

ایرنا نوشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق سند ملی واکسیناسیون، در حال حاضر میزان تزریق واکسن‌ در کشور روزانه ۱۷۰ هزار دوز است که به‌زودی این رقم به ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دوز خواهد رسید.

دکتر سعید نمکی روز سه شنبه در آیین افتتاح چند طرح بهداشتی و درمانی در شهرستان نیشابور اظهار داشت: واکسن‌های ملی نیز که از اردیبهشت سال گذشته به دنبال آن بودیم، به زودی آماده شده و در دسترس قرار گرفته و سرعت واکسیناسیون تا تابستان چند برابر خواهد شد.

وی افزود: البته خیلی ها تحقق این امر را باور نمی‌کردند، اما ایران اسلامی در ماه های آینده یکی از موفق‌ترین، بهترین و نام‌آورترین تولیدکنندگان واکسن کووید ۱۹ خواهد بود و تا پیش از پایان سال ۱۴۰۰ ایران جزو نخستین کشورهایی خواهد بود که واکسیناسیون کووید ۱۹ را کامل خواهد کرد.
وی بیان کرد: در همین شرایط کرونایی، اگر صد کنسرت آن‌چنانی برگزار کنیم هیچ کدام از رسانه‌های معاند انتقادی به آن نخواهند کرد اما از برگزاری یک مراسم‌ نماز جمعه، انتقاد می‌کنند و حال آنکه مومنان نمازگزار، وفادارترین افراد در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هستند و ما نباید اجازه بدهیم‌ این فضای روحانی به بدنامی‌های معاندان آلوده شود و ما وظیفه داریم در کنار صیانت از سلامت مردم، از دین و شریعت هم حفاظت کنیم.
نمکی افزود: اکثر کسانی که در نماز جمعه شرکت می‌کنند دارای سنین بالا هستند و حرکت بزرگی برای واکسیناسیون آغاز شده است که تا پایان خردادماه جمعیت بالای ۶۰ سال کشور و بیماران سرطانی واکسینه می‌شوند و بر این اساس ۸۷ درصد مرگ‌های کرونایی که در جمعیت بالای ۶۰ سال و بیماران صعب‌العلاج بوده است، مهار می‌شود.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1516348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =