قشم رکورددار تولید میگو در کشور

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تجاری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مدیران عامل مناطق آزاد کشور از نخستین مزرعه پرورش میگو به شیوه فوق متراکم کشور در قشم بازدید کردند.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، شرکت کیان یزدان قشم نخستین پروژه‌ای است که امروز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه توسط مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تجاری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، مدیران عامل دیگر مناطق آزاد کشور و هیات همراه، مورد بازدید قرار گرفت.
این شرکت به‌عنوان نخستین شرکت پرورش میگو به شیوه فوق متراکم در کشور، یکی از پروژه‌های اولویت‌دار جزیره و در حال ساخت است که محصولات تولیدشده در منطقه آزاد قشم را وارد چرخه تأمین غذای کشور و صادرات خواهد کرد تا ضمن معرفی برند این منطقه آزاد به مردم جهان، نقش اثرگذاری در اقتصاد ارزآور  ایران ایفا کند.
شرکت کیان یزدان قشم با ۴۸۰ حوضچه، به‌طور میانگین، ظرفیت تولید ۴۰ تُن میگو در هر هکتار را دارد که در مقایسه با روش سنتی (با برداشت حدود ۷ تُن در هر هکتار)، جهشی درزمینه تولید میگو در صنعت غذایی کشور رقم خواهد زد.
یادآور می‌شود، حمیدرضا مومنی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به همراه مدیران عامل مناطق آزاد کشور باهدف بازدید از پروژه‌های زیرساختی، نفت و انرژی و حضور در نشست هم‌اندیشی مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد کشور  ظهر روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰وارد قشم شدند.

قشم رکورددار تولید میگو در کشور

کد خبر 1516559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =