خودکفایی در تولید با اتکا به نبوغ بومی

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تجاری و رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه مدیران عامل مناطق آزاد کشور از شرکت تعاونی شناورسازی مدکندآلو قشم بازدید کردند.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، بازدید از مراحل ساخت، نوسازی و تعمیر شناورهای فایبرگلاس، آلومینیومی و فولادی دومین برنامه لیست بازدیدهای مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تجاری و هیات همراه در جزیره قشم است.
تکمیل زنجیره ارزش و کمک به گسترش صنایع دریایی کشور باهدف بهره‌مندی بیشتر از مزیت دریا، توسعه اشتغال و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل دریایی با اتکا به توان نیروهای بومی یکی دیگر از پتانسیل‌های منطقه آزاد قشم با داشتن چندین شرکت فعال در حوزه شناورسازی است.
شرکت تعاونی شناورسازی مدکندآلو قشم باسابقه ۱۵ ساله حضور در منطقه آزاد قشم و اعتماد به استعداد نیروهای بومی و تکنولوژی روز دنیا، توانسته گامی جهت رشد و تعالی صنعت کشتی‌سازی در منطقه بردارد.
این شرکت با ساخت شناورهای آلومینیومی، فولادی و فایبرگلاس گامی ارزشمند جهت نوسازی ناوگان حمل‌ونقل مسافری، باری و صیادی برداشته و با اشتغال‌زایی چند صد نفره، ظرفیت ساخت ۱۰۰ فروند شناور زیر ۳۰ تُن را در سال دارد.
تحول صنعت دریایی کشور با ایجاد اشتغال پایدار و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی در جزیره‌ای که دارای پتانسیل‌های ناب و بکر طبیعی است، می‌تواند دریچه‌ای متفاوت، فراروی گردشگری دریایی کشور بگشاید.
یادآور می‌شود، حمیدرضا مومنی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به همراه مدیران عامل مناطق آزاد کشور باهدف بازدید از پروژه‌های زیرساختی، نفت و انرژی و حضور در نشست هم اندیشی مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد کشور  ظهر روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰وارد قشم شدند.

46

کد خبر 1516698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =