۰ نفر
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۵
بی‌بی سودای اشغال غزه را در سر دارد؟

ایسنا نوشت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تل‌آویو گزینه اشغال نوار غزه را نادیده نمی‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با سفرا و نمایندگان دیپلماتیک کشورهای خارجی در تل‌آویو اعلام کرد که دولت او گزینه اشغال غزه را نادیده نمی‌گیرد.

نتانیاهو دلیل حملات این رژیم به نوار غزه را «کاهش توانایی حماس» عنوان کرده و گفت: «برای انجام این امر تنها دو راه وجود دارد: یا بر آن تسلط شوی که این یک احتمال باز برای همیشه است. یا می‌توانی آنها را بازداری. در حال حاضر تاثیر بازدارندگی زیادی داریم. ولی باید بگویم که هیچ چیز را نادیده نمی‌گیریم. امیدواریم می‌توانیم آرامش را دوباره برقرار کنیم. امیدواریم آن را به‌سرعت برقرار کنیم».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادعایی مضحک گفت: هیچ ارتشی در جهان نیست که بیشتر از ارتش اسرائیل از کشتار غیرنظامیان اجتناب کند!

او در ادامه ادعاهایش خاطرنشان کرد: انتقاد از اسرائیل در این باره امری ناعادلانه، اشتباه و سخیفانه است زیرا این مساله به بسیاری از کشورهای دموکرات که برای شری این چنینی می‌جنگند، ضرر می‌زند.

نتانیاهو ادامه داد: انتقاد از اسرائیل به جای مجرمانی که در جنگی دوگانه مرتکب جنایت جنگی می‌شوند یعنی مخفی شدن پشت غیرنظامیان و هدف‌گیری شهروندان در اوج نفاق و حماقت! این تروریست‌ها را تشویق می‌کند و این برای همه ما بد است. 

او خطاب به سفیران گفت: شما باید به طور قاطع از اسرائیل حمایت کنید این مساله تنها مربوط به امنیت ما نیست بلکه امنیت مشترک و منافع مشترک خاورمیانه مطرح است.

نخست‌وزیر این رژیم در گفت‌وگو با روزنامه‌نگاران خارجی نیز در مورد زمان پایان حملات این کشور به غزه اظهار کرد: «می‌خواهیم به اهداف عملیات دست یابیم. عملیات‌های قبلی مدت زیادی طول کشید، از این رو تعیین یک چارچوب زمانی قابل ممکن نیست».

23311

کد خبر 1516853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =