ضرورت توجه به جایگاه ویژه مناطق آزاد در تدوین برنامه هفتم توسعه

جعفر آهنگران خواستار توجه ویژه مسئولان به جایگاه مناطق آزاد و حمایت از عملکرداین مناطق در روند توسعه اقتصادی کشور شد.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : جعفرآهنگران رییس هیات مدیره و مدیرعامل امنطقه آزاد کیش  در مراسم معارفه داریوش دلفانی مشاور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش درامورمجلس شورای اسلامی ویوسف انصاری مسئول پیگیری های ویژه این سازمان که با حضور جمعی از مشاوران ، معاونان و مدیران این سازمان برگزارشد، بر ضرورت توجه ویژه مسئولان به جایگاه مناطق آزاد و حمایت از عملکرداین مناطق با هدف توسعه اقتصادی کشور تاکید کرد. 

وی با ابراز خرسندی از پیشرفت مناطق آزاد کشور درسالهای اخیر که موجب تثبیت جایگاه آنها در سطح ملی و منطقه ای شده است گفت: جزایرکیش و قشم به دلیل محصور بودن و موقعیت جغرافیایی خاص می توانند بارسنگین توسعه مراودات تجاری و بازرگانی حوزه خلیج فارس را بر عهده گرفته و این نقش موثر را به خوبی ایفا کنند . از مسئولان نیز انتظارمی رود به این مناطق نگرشی خاص داشته و در روند تدوین برنامه هفتم توسعه با رویکرد ملی به پیشرفت همه جانبه این جزایرکمک کنند. 

وی به دستاوردهای سازمان منطقه آزاد در زمینه تامین منابع مالی برای اجرای طرح های عمرانی اشاره کرد و گفت: اتمام طرح های نیمه تمام ورسیدگی به طرح های معوق درجزیره کیش درمدت کوتاه باقی مانده تاپایان دولت، مهم ترین رویکرد دربرنامه ها و عملکرد سازمان منطقه آزاد کیش است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین  ارائه اطلاعات صحیح و به موقع به نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هدف ایجاد بستر مناسب برای تصمیم گیریهای صحیح را عامل مهمی در رونق همه جانبه مناطق آزاد برشمرد و ابراز امیدواری کرد مشاور جدید سازمان منطقه آزادکیش درامورمجلس شورای اسلامی با تقویت تعاملات و پیگیریهای مستمر زمینه حمایت گسترده از روند توسعه منطقه آزاد کیش به عنوان قطب گردشگری کشور را فراهم کند.  

ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزادکیش نیز تقویت ارتباطات و ارائه اطلاعات کامل ازشرایط فعالیت درمناطق آزاد به قانونگذاران کشور را گامی اساسی درجهت تصویب قوانینی منطبق با وضعیت این مناطق  و موثر در رفع چالش ها و حل مشکلات سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و هموطنان دانست و افزود: همکاری های گسترده با مراجع قانون گذاری و اطلاع رسانی درست، مهم ترین عامل درتصمیم سازی های اصولی و کمک به رشد همه جانبه  مناطق آزاد کشوراست. 

داریوش دلفانی مشاور مدیر عامل سازمان منطقه آزادکیش درامورمجلس شورای اسلامی نیزدر این نشست با اشاره به تنوع فعالیت های اقتصادی، گردشگری و صنعتی در جزیره کیش و همچنین اهتمام مسئولان به رشد و توسعه منطقه آزاد کیش گفت: تلاش خواهیم کرد درسال" تولید ، پشتیبانی و مانع زدایی ، موانع پیش روی فعالان اقتصادی و مشکلات ناشی ازتسری برخی قوانین سرزمین اصلی به مناطق آزاد ، دراین جزیره زیبا برطرف شود تا افرادی که به شوق آبادانی کیش تلاش می کنند با انگیزه ای مضاعف در مسیررشد و تعالی این منطقه به حرکت ادامه دهند.

یوسف انصاری مسئول پیگیری های ویژه سازمان منطقه آزاد کیش نیز با تاکید بر اینکه خدمت به هموطنان و تلاش برای سرافرازی نظام اسلامی مهم ترین اصول در پذیرش هرمسئولیتی است اظهارداشت : با جدیت درپیگیری مسائل سازمان و ارائه خدمات به هموطنان عزتمند تلاش خواهیم کرد تا مسئولیت خود را در مسیرتوسعه و پیشرفت جزیره کیش به انجام رسانیم.

48

کد خبر 1517090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =