کمک ۲۲ میلیارد ریالی خیرین یزدی به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در ماه مبارک رمضان

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از کمک ۲ میلیارد و دویست میلیون تومانی مردم نوع‌دوست و نیکوکار یزدی در رمضان امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد ؛ سید مسعود عظیمی اظهار کرد: نیکوکاران، خیرین و مردم نوع‌دوست استان یزد مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را در ماه مبارک رمضان جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به ستاد دیه اهدا کردند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی ۲۵ محکوم مالی از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: بدهی این محکومین مالی مبلغ ۱۸ میلیارد تومان بود که مبلغ ۱۵ میلیارد میلیون تومان آن توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات رضایت اخذ و با پرداخت مبلغ ۳ میلیارد تومان زمینه آزادی این ۲۵ محکوم مالی از زندان‌های استان فراهم شد.

وی با اعلام اینکه ۲ نفر از این محکومین زن و مابقی مرد بودند، خاطر نشان کرد: از این تعداد زندانیان آزاد شده تعداد ۱۴ محکوم مالی، ۶ محکوم نفقه،  ۴ محکوم مهریه و یک محکوم دیه بودند که با مساعدت مردم دارالعباده از زندان های استان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

عظیمی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از سازمان فرهنگی ، اجتماعی ، ورزشی شهرداری یزد به دلیل همکاری با ستاد دیه استان در ماه مبارک رمضان گفت: ستاد دیه استان در این ماه پر خیر برکت اقدام به طراحی تعداد ۱۲ بنر به منظور جذب کمک های نیکوکاران و نصب آنها در نقاط پر تردد شهر و برگزاری ۳ ویژه برنامه گلریزان، تهیه و تولید و پخش ۳ ویژه برنامه گلریزان مجازی  به صورت اینترنتی و پخش آن از پیج یزد فرهنگ کرد که کلیه این اقدامات با همت سازمان فرهنگی شهرداری یزد انجام شد.

سید مسعود عظیمی اضافه کرد: طبق استفتائات به عمل آمده از مراجع عظام تقلید و جمعی از علمای معزز اهل‌سنت اختصاص زکات فطریه به منظور آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مغایرتی با متون فقهی ندارند.

48

کد خبر 1517541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =