۲۲۰ مددجو محکوم مالی جرائم غیر عمد چشم انتظار کمک های خیرین

مدیر کل زندانها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد خبر داد : هم اکنون۲۲۰ نفر زندانی محکوم جرائم غیر عمد در زندانهای استان به سر میبرند که برای آزادی چشم انتظار کمک خیرین ، نهادها و بنیاد های نیکوکاری هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد با اعلام این خبر گفت: هم اکنون تعداد ۲۲۰ مددجو محکوم مالی جرائم غیر عمد در زندانهای استان به سر میبرند که از این تعداد ۹ محکوم مالی زن بوده و تعداد ۲۱۱ نفر از آنها مرد هستند.
این مقام مسئول با تشریح وضعیت محبوسان جرایم غیرعمد استان اظهار کرد: بیشترین طیف مددجویان مالی و تحت پوشش ستاد دیه به ترتیب شامل بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته با تعداد ۱۳۵ زندانی  و در رتبه‌های بعدی بدهکاران مهریه با ۷۳ زندانی و نفقه با چهار زندانی و در رتبه بعدی مددجویان محکوم به پرداخت دیه ناشی از تصادفات رانندگی ، حادثه کار و دیه شبه عمد با تعداد ۸ مددجو  قرار دارند. 
ذوالفعلی نژاد افزود: بدهی این مددجویان مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان است که تاکنون مبلغ ۲۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به همت اعضاءکمیته صلح و سازش این ستاد از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردیده و برای آزادی آنها مبلغ ۱۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نیاز است که امیدواریم با تلاش اعضاءکمیته صلح و سازش ستاد دیه و شورای حل اختلاف و مددکاران زندانها،  این مبلغ کاهش پیدا کند.
مدیر کل زندانهای استان با اشاره به وضعیت کنونی جامعه با وجود ویروس کرونا افزود: متأسفانه امسال به علت شیوع ویروس کوید ۱۹ امکان برگزاری جشن گلریزان به شکل سال‌های قبل با حضور مردم در استان امکان پذیر نبود، اما با تلاش کارکنان ستاد دیه جشنهای گلریزان در استان یزد با رویکردی متفاوت و  به صورت آنلاین و زنده برگزار که مورد استقبال خیرین، نیکوکاران و عموم مردم دارالعباده قرار گرفت.
وی ضمن تقدیر از رسانه‌ها به دلیل تبلیغ و ترویج فرهنگ کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: خبرگزاری ها و صفحات فضای مجازی استان میتوانند نقش بسزایی در ترغیب و تشویق مردم در راستای کمک به آزادی زندانیان ایفا کنند که خوشبختانه در سال جاری این حمایت بسیار پررنگ و تاثیر گذار بوده است و امیدواریم شاهد همکاری بهتر و بیشتر تمامی رسانه ها در انعکاس اخبار باشیم.
این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه ستاد دیه یک نهاد مردمی است از عموم مردم درالعباده و خیرین و نیکوکاران خواست تا با کمک های خود زمینه آزادی محکومین مالی و بازگشت آنها را به آغوش خانواده فراهم نموده و باعث خوشحالی آنها گردند.

48

کد خبر 1452643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =