مهم ترین و ساده ترین راهکار برای گذر از پیک بار تابستان مصرف به اندازه انرژی الکتریکی است

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در گفت و گو با برنامه رادیویی صبح بخیر قومس گفت: مهم ترین، ساده ترین و کوتاه ترین راه حل برای گذر موفق از پیک بار تابستان، مصرف بهینه و به اندازه ی انرژی الکتریکی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان سیدمحمد موسوی زاده با بیان این که مشارکت و اقدامات عملی مردم در راستای برنامه های مدیریت مصرف در ماه های گرم سال از اهمیت وافری برخوردار است افزود: طی ۵۰ سال اخیر، خشکسالی به این گونه را تجربه ننموده ایم و به همین خاطر، رعایت موضوعات مربوط به مدیریت مصرف برق اهمیت ویژه ای دارد.

وی با اشاره به این که عمده مصارف برق در تابستان، صرف سرمایش و روشنایی می شود اظهار داشت: موثرترین اقدام توسط مشترکان، تنظیم ترموستات کولرهای گازی بر روی ۲۵ درجه سانتی گراد و بالاتر و همچنین استفاده از دور کند کولرهای آبی است.

وی تصریح کرد: راهکاری دیگر برای مدیریت مصرف، عدم به کارگیری لوازم پرمصرف برقی در ساعات اوج بار بین ساعات ۱۲ ظهر تا ۱۸ بعدازظهر می باشد و توصیه می گردد استفاده از وسایل پرمصرف به ساعات پایانی شب، اوایل صبح و روزهای تعطیل موکول شود.

موسوی زاده با عنوان این که در سال گذشته رشد مصرف برق استان کمتر از دو درصد بوده یادآور شد: این در حالی است که رشد بلندمدت مصرف برق استان حدود شش درصد است که با مشارکت همگانی و کم نظیر مشترکین، کمترین میزان رشد را تجربه نموده و امیدواریم با همکاری شایسته مشترکان استان، بتوانیم در عبور از اوج بار ماه های گرم سال جاری هم موفق باشیم.

48

کد خبر 1517615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =