۰ نفر
۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰
رمان «انسان و کتابش» به نویسندگی مهدی فیاضی‌کیا منتشر شد

انتشارات کتاب کوچه، رمان «انسان و کتابش» را که ماجرای مردی نویسنده است که در مرز میان واقعیت و خیال زندگی می‌کند، منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رمان «انسان و کتابش»، نوشته مهدی فیاضی‌کیا، درباره قصه عجیب یک نویسنده خاص به چاپ رسید.

این رمان، ماجرای مردی نویسنده است که در مرز میان واقعیت و خیال زندگی می‌کند. گویی فیاضی‌کیا در رمانش دو روایت موازی را هم‌زمان پیش می‌برد؛ یکی مردی که در محل کار خود پیکری باقی‌مانده از چهارهزاروششصد سال پیش را کشف و تلاش می‌کند تا داستان آن را بنویسد و دیگری، دانشجویی که به یکی از استادان خود علاقه‌مند است و در عین حال، روشی نامتعارف برای درمان مشکلات روانی پیدا کرده است؛ اما این که ارتباط این دو روایت با یکدیگر چیست و آن داستانی که مرد می‌نویسد، چیست، پیچیده‌ترین و در عین حال، شگفت‌انگیزترین نقطه این رمان است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «تصاویر از میان تاریکی پیدایشان می‌شود. این تصویر هم یکی مثل بقیه. مرد باستانی، مردی سی‌وهفت یا سی‌وهشت‌ساله، با موی بلند، ریش کوتاه، هیکل و قامتی بزرگ، پوستی سفید، توی کلبه‌ای محزون، کنار تختی کوچک نشسته است. چهارهزار و ششصد سال پیش، از پزشک به شکلی که امروزه می‌شناسیم خبری نیست. به جایش پیرمردی کنار تخت نشسته و انگشت‌های چروکیده و درازش را روی پیشانی دخترکی گذاشته. مرد باستانی دل توی دلش نیست، می‌رود کنار پنجره و آن برون را، آن بوران برف و یخبندان را نگه می‌کند.» (صفحه ۱۲۱)

مهدی فیاضی‌کیا، هم کارگردان است و هم مترجم و هم نویسنده. او که کارگردانی مستند «من مرگ می‌شوم» را بر عهده داشته، رمان‌ «چیزهای تیز» را نیز ترجمه کرده است. پیش از این نیز، کتاب «یک گزارش شتابزده» از او در نشر نیماژ به چاپ رسیده بود.

کتاب «انسان و کتابش»، نوشته مهدی فیاضی‌کیا با قیمت ۲۸ هزارتومان در انتشارات کتاب کوچه منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان به رمان‌های ایرانی قرار گرفته است.

۵۷۵۷

کد خبر 1517673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =