آبدیده شدن برای توکیو

تیم ملی والیبال ایران در رقابت های لیگ ملت های والیبال به میدان خواهد رفت.

مهری رنجبر: تیم ملی والیبال روزهای سخت و متفاوتی را در ریمینی ایتالیا تجربه می کند. آن هم در کوران  27 روزه لیگ ملتها  به شکل حباب .مسابقاتی که قرار است والیبالی ها درآن برای  المپیک توکیو آبدیده شوند.حالا همه والیبالی ها با صدور دستورالعمل fivb می دانند شرایط مثل قبل نیست. در سالن  تمرین نه خبری از رختکن هست و نه  دوش در رختکن . زمین بازی ست به ست عوض نمی‌شود. تیمی که حتی با عذر مستند پزشکی 6 بازیکن به بازی نرساند، باخت فنی می‌خورد. 


اتفاقاتی که برای اولین بار  شاید تیم ها را جور دیگری به چالش بکشاند. چالشی عجیب و سخت. امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال هم معتقد است دستورالعمل های لیگ ملتها  برای حفظ سلامتی بازیکنان خیلی سختگیرانه است:« شرایط خیلی سخت استو دستور العمل ها نشان می دهد سختگیری زیادی می کنند و فکر می کنم تیم ها باید تحملشان را بالا ببرند. چرا که همه چیز در دسترس نیست و قرار نیست هر وقت خواستیم بازیکنان تمرین بدنسازی انجام دهند  یا حتی بچه ها در فرصتی بتوانند با گشت و گذار در شهر حال و هوایشان را عوض کنند. زمان طولانی مسابقات هم کار را طاقت فرسا می کند. اما این روزهای سخت برای همه تیم ها است . چالشی جدید که شاید بتوان گفت تمرینی برای آلمپیک است.»


البته چالش زودتر از اینها شروع شده و در ریمینی به اوج می رسد. چرا که fivb برای کنترل بیشتر حتی به تیم ها سقف تعداد تیم ها را 25 نفر داده  و به همین خاطر تیم ملی والیبال ایران بدون  ماساژور به ایتالیا میرود. در حالی که معمولا علیرضا پیشیاره ماساژور تیم ملی به جز بازیهای آسیایی همیشه کنار تیم ملی است ، اما این بار بازیکنان باید بازیهای سنگین لیگ ملتها را هم بدون ماساژ بعداز رقابتها تحمل کنند. البته این محدودیت تنها مختص تیم ایران نیست و خیلی از تیم ها ترجیح دادند ۱۶ بازیکن به ریمینی ببرند و یک مربی و یک ماساژور. اما ولادیمیر آلکنو به دلیل محک بازیکنان و انتخاب ترکیب ۱۲ نفره برای المپیک، دستش را خالی نکرد و ۱۷ بازیکن را می برد و کادر فنی هفت  نفره کنارش دارد.

قرار است بازیکنان  تیم ها در ریمینی دویا سه روز یک بار تست کرونا بدهند و البته fivb برای این قضیه برای هر تیم یک مامور بهداشت تعیین کرده و به همین دلیل بعضی تیم ها یک پزشک و یک فیزیوتراپ در کادرشان دارند. البته در تیم ملی  والیبال ایران سیامک افروزی فیزیوتراپ و پزشک این وظیفه را دارد. هرچند واکسیناسیون ملی پوشان باز هم به افروزی برای کنترل کرونا کمک می کند اما او معتقد است خیالش هنوز از این بابت راحت نیست. 
 با این حساب کار افروزی سخت تر از قبل شده . او هم باید حواسش به مصدومیت و درمان بازیکنان باشد و هم کرونا. دقیقا مثل کاری که از فروردین ماه با شروع اردو در تهران انجام می داد و به قول خودش دیگر مصدومیت ها گوشه ذهنش مانده و کنترل کرونا برایش پررنگ تر است و مهم تر.

254 251

کد خبر 1517737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =