انهدام باند جاعلان مدارک هویتی و تحصیلی در البرز

فرمانده انتظامی استان گفت: اعضای باند ۲ نفره جعل مدارک هویتی و تحصیلی با اعتراف به ۲۶ فقره جعل در شهرهای کرج و فردیس دستگیر شدند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ سردار «عباسعلی محمدیان» گفت: در پی دریافت اخباری مبنی بر اینکه شخصی با تشکیل یک باند اقدام به جعل مدارک هویتی و تحصیلی کرده و از طریق دوستان و آشنایان خود اقدام به شناسایی سوژه های خود می کند، بررسی موضوع در دستورکار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و به کارگیری اقدامات پلیسی از صحت خبر اطمینان یافته و با هماهنگی مقام قضائی پس از چندین روز تعقیب و مراقبت متهمان در نهایت در ۲ عملیات جداگانه هر ۲ جاعل را در شهرهای کرج و فردیس دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به کشف تعداد زیادی مهر ادارات و مراکز آموزشی، مدارک جعلی و دستگاه و ابزارهای مربوط به جعل اسناد در مخفیگاه جاعلان تصریح کرد: متهمان  به ۲۶ فقره جعل اسناد هویتی و مدارک تحصیلی قرار کردند.

این مقام انتظامی یادآور شد: متهمان از طریق دوستان و آشنایان خود، اقدام به شناسایی سوژه‌های خود کرده و در ازای تحویل مدارک جعلی از نامبردگان ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال وجه دریافت می کردند.

سردار محمدیان در پایان با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی خاطرنشان کرد: شهروندان به هیچ وجه به تبلیغات صدور آنی مدارک تحصیلی توجه نکرده و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

48

کد خبر 1518012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =