کاخ سفید: دیپلماسی راهی برای جلوگیری از هسته‌ای شدن ایران است

ایرنا نوشت:سخنگوی کاخ سفید از پیش‌بینی نتایج دور پنجم مذاکرات وین خودداری کرد و گفت ما به دیپلماسی ادامه می‌دهیم و گزینه جایگزین یعنی عدم مذاکرات دیپلماتیک و پذیرفتن عدم نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران است.

جن ساکی در نشست خبری روز دوشنبه خود در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران برای بازگشت آمریکا به برجام، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: قرار نیست نتیجه‌ای را قبل از دور پنجم پیش‌بینی کنیم. با این حال به این واقعیت نگاه کنید که در حال آغاز دور پنجم مذاکرات هستند.

سخنگوی کاخ سفید با یادآوری غیرمستقیم بودن این دور از مذاکرات اظهار کرد: این علامتی است که ما همچنان به دیپلماسی ادامه می‌دهیم و معتقدیم که این روش کاملا درست در گام‌های درست است.

ساکی ادامه داد: این مسیر مربوط به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است چرا که ما قبلاً این روند را طی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه مذاکرات زمان‌بر، چالشی و دشوار است، اضافه کرد: گزینه جایگزین، عدم پیگیری مذاکرات دیپلماتیک و پذیرفتن این است که ما از توانایی‌های هسته‌ای ایران درک درست، نظارت و دسترسی نداشته باشیم که شبیه آن چیزی است که ما در چند سال گذشته داشتیم.

سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد: ما بهترین دیپلمات‌هایمان را در این عرصه داریم و می‌خواهیم همکاری خود را با شرکای اروپایی ادامه دهیم تا بتوانیم به آن دست یابیم.

311311

کد خبر 1518421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =