انتخاب شورای اصلح و متخصص، بزرگترین دغدغه شهری است

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: بزرگترین دغدغه شهری در آستانه ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، انتخاب شورای اصلح و متخصص است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی فرخزاد، معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری قزوین گفت: آنچه که امروز شهر به آن نیاز دارد، روی کار آمدن نیروهایی خدوم و متخصص است.

او با بیان اینکه، مردم در انتخابات پیش رو، تجربه، تخصص و سابقه کار اجرایی افراد در حوزه های مختلف فرهنگی، ورزشی، آموزشی، بهداشتی و مدیریت شهری را ملاک انتخاب خود قرار دهند؛ تصریح کرد: انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، باید فارغ از هرگونه نگاه سیاسی، جناحی و رنگ بندی های تعریف شده؛ صورت گیرد و قطعا نگاه های سیاسی به شهر آسیب می زند.

فرخزاد ادامه داد: تفکرات سیاسی و جناحی که در دوره پنجم شورای اسلامی شهر غالب بر انتخاب افرادی اصلح و کاردان شد به نوعی شهر را از نظر شهرسازی و مدیریت شهری دچار مشکلات متعددی کرد و عملکرد مثبتی از خود بر جای نگذاشت. چرا که بودجه های محدود شهرداری براساس اصول فنی مورد بهره گیری قرار نگرفت.

او ادامه داد: در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر استان قزوین ۹۵۲داوطلب در سطح ۲۸شهر استان به رقابت خواهند پرداخت که ۸۶درصد داوطلبان مرد و ۱۴درصد آنها زن هستند.

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری قزوین گفت: استان قزوین دارای ۶۷۹روستای واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای روستایی است که در این دوره چهار هزار و ۶۳۳نفر داوطلب ثبت نام کردند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شورای شهر اسلامی و روستا ۲۸خردادماه جاری در سراسر کشور برگزار می شود.

46

کد خبر 1518610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =