دکتر نمکی: بسیاری از کشورها خواستار استفاده از تجربیات ما در زمینه کرونا هستند

مهر نوشت: وزیر بهداشت با اشاره به راه اندازی سه هزار تخت ای سی یو در کشور طی ایام کرونا، گفت: همچنان برای پیک پنجم کرونا در کشور نگران هستیم.

سعید نمکی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد کرونا در استان ایلام اظهار کرد: کارهای بزرگی در کشور در بحث مدیریت کرونا در کشور به خصوص پیک چهارم صورت گرفته که دستاوردهای صورت گرفته، حاصل تلاش همه قوا و دستگاه‌های اجرایی بوده است.

وی با اشاره به مدیریت خوب کرونا در استان ایلام، افزود: در استان ایلام به رغم همه محدودیت‌ها و هم مرز بودن با استان ایلام کارهای بسیار خوبی در بحث مدیریت کرونا صورت گرفته است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در پیک چهارم از قبل برنامه ریزی های لازم برای گرفتارنشدن کشور انجام شده بود، گفت: برای پیک چهارم توسعه درمانگاه‌های سرپایی و کلینیک‌ها در دستور کار قرار گرفت و با اقدامات لازم و پیشگیرانه، کشور از این موج قوی عبور کرد.

وی گفت: در بسیاری از کشورها مثل فرانسه و انگلیس، تعدادی از بیماران روی چمن بودند، در حالی در کشورمان نه تنها بیمار کرونایی بدون تخت نداشتیم، بلکه خدمات دهی به دیگر بیماران نیز متوقف نشد و همه بیماران دارای تخت بودند.

وی یادآور شد: ملت ایران تجربیات بسیار خوبی را در زمینه مدیریت بیماری کرونا به دست آورده است به گونه‌ای که بسیاری از کشورها خواستار استفاده از تجربیات ما هستند.

نمکی بیان کرد: طی ایام کرونا بیش از ۴۶۰ دستگاه اکسیژن ساز، ۱۷۰ دستگاه سی تی اسکن و سه هزار تحت ای سی یو به بیمارستان‌های کشور اضافه شد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در سال گذشته و امسال در هر ماه حدود یک هزار و ۳۰۰ تخت و در یک سال ۱۳ هزار تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه شده است، گفت: امسال و سال گذشته پربارترین دوران ساخت‌وساز در حوزه زیرساخت‌های نظام سلامت در ایران بوده است.

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1518634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =