رییس جمهوری امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح سد کمال صالح در استان مرکزی از طراحی و برنامه ریزی کشورهای غربی برای ایجاد خشکسالی در برخی مناطق جهان از جمله ایران خبر داد.

محمود احمدی نژاد که برای افتتاح سد و سامانه انتقال آب کمال صالح به اراک سفر کرده است، با اشاره به مقاله یک سیاستمدار غربی که از بحران آب در 30 سال آینده خبر داده و در آن از خشک شدن مناطقی از کره زمین از سمت ترکیه و ایران تا شرق آسیا سخن گفته است، افزود: محدوده ترسیم شده در مقاله این سیاستمدار غربی بخش هایی را شامل می شود که آن ها از تمدن سازی و فرهنگ آفرینی کشورهای این محدوده درهراسند.

احمدی نژاد با بررسی وضعیت بارش و تغییرات آب و هوایی در یک سال اخیر در منطقه آسیا و اروپا تصریح کرد: بر اساس اخباری که صحت آن در مورد وضعیت آب و هوا مورد تایید قرار گرفته است، کشورهای اروپایی با استفاده از تجهیزاتی خاص، به گونه ای عمل کرده اند که ابرها تخلیه شده و ابرهای بارش زا به کشوری های منطقه از جمله ایران نرسد.

رئیس جمهوری با بیان اینکه این یک حادثه طراحی شده است، گفت: این موضوع از طریق مراجع حقوقی کشورمان پیگیری خواهد شد و این کار زشت نباید ادامه پیدا کند.

وی هدف کشورهای اروپایی را از انجام این اقدامات، ایجاد تنش و تخاصم در آب های مرزی کشورها عنوان کرد و افزود: اعتقاد دارم همان طور که پیش از این نیز اعلام شده بود، جنگ آینده جنگ آب است.

/27212

کد خبر 151976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهران IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۳۰
  0 0
  هر وقت نظر ورزشی دادم نظرم را گذاشتند ولی راست است که سیاست پدر مادر ندارد . دیگر برای صفحه سیاسی تان نظر نمی دهم
 • hamed IR ۰۴:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۳۱
  0 0
  باران بركت خداست
  • امیری IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۱
   0 0
   همیشه مشکل از اونجایی شروع میشه که ما اراده و قدرت خدارو فراموش میکنیم !!!
 • علی IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۱
  0 0
  اززمان حضورآمریکادر خلیج فارس بارندگی درکشورمان خیلی کم شده وگاهی درزمستان بجای برف باران می بارددرعراق هم بعداز 40سال دربغدادبرف باریدوکلاآب وهوای منطقه بخصوص ایران عوض شده یادم هست آخرین برف سنگین کشور در سال 70آمدوقتی ماراتحریم می کنندمسلما ازراه های دیگرهم سعی می کنند ضربه بزنندوماچاره ای جز صنعتی شدن نداریم