کوچ بزرگ از بیت کوین به طلا/آینده ارزهای دیجیتالی

اقتصادنیوز نوشت: تحلیلگران از کوچ بزرگ از بیت کوین به بازار طلا خبر می دهند. خبر بد در بازار ارزهای دیجیتالی افت ۹ درصدی بیت کوین و ریزش اتریوم و دوج کوین است.

معاملات آتی طلا در روز جمعه به بالای هزار و ۹۰۰ دلار در هر اونس صعود کرد که به طور تقریبی ۸٪ در ماه رشد داشت.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در Oanda، گفت: اصول بنیاد طلا همچنان در حال بهبود است، زیرا خرید اوراق از سوی بانک مرکزی همچنان رو به بهبود است، تلاش های بی سابقه پولی و مالی همچنان افزایش یافته است و از آنجا که برخی از معامله گران اعتماد خود را با ارزهای رمزپایه از دست دادند بیشتر به سوی طلا حرکت می کنند.

طلای اوت (شهوریور) ۶.۸۰ دلار معادل ۰.۴٪ افزایش یافت و به قیمت ۱، ۹۰۵.۳۰ دلار در هر اونس رسید.

طلا

افزایش تورم بیش از انتظار

سهام بازارهای جهانی در حالی که دلار آمریکا در برابر ارزهای اصلی روز جمعه عقب نشینی کرد، افزایش یافت، زیرا داده های جدید نگرانی های تورم و تقویت بیشتر فعالیت اقتصادی را از تقاضای پنهان تایید کردند.

گزارش وزارت بازرگانی آمریکا در روز جمعه نشان داد که قیمت های مصرف کننده در سال منتهی به آوریل (اردیبهشت) ۳.۱٪ افزایش داشت و از هدف ۲٪ فدرال رزرو عبور کرده و بیشترین سود سالانه خود را از سال ۱۹۹۲ به بعد ثبت کرده است.

هزینه های مصرف کننده، که بیش از دو سوم فعالیت اقتصادی آمریکا را تشکیل می دهد، در سه ماهه اول با نرخ سالانه ۱۱.۳٪ افزایش یافته است، زیرا رشد واکسن ها از تسریع در کنترل همه گیر COVID-۱۹، اقتصاد را برای رشد قوی قرار می دهد. شاخص دلار ارزهای اصلی پس از کسب سود با ۰.۰۱۷٪ کاهش به ۸۹.۹۹۷ رسید.

آینده تمام شده بیت کوین

قیمت بیت کوین در روز جمعه با یک ضربه دیگر مواجه شد. ارزهای رمزپایه دیگری از جمله اتر و داج نیز شاهد افت ارزش خود بودند.

براساس داده های Coin Metrics، بیت کوین حدود ۳۵هزار و ۲۹۲ دلار معامله شد که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۹ درصد کاهش داشت.

اواخر صبح جمعه قیمت بیت کوین از سطح ۳۶هزار دلار بالاتر رفت. قیمت اتریوم ۷.۷٪ کاهش یافت و به ۲هزار و ۵۶۰.۷۸ دلار در هر سکه رسید، در حالی که قیمت دوج کوین با ۵٪ کاهش به ۳۱ سنت رسید.

بیت کوین، محبوب ترین ارز رمزنگاری شده در جهان پس از یک هفته آشفتگی ۳۰٪ افت تا حدود ۳۰، ۰۰۰ دلار سقوط کرد، سعی در بهبودی داشت. قبل از اینکه برخی از سودهای خود را از دست داد، چهارشنبه برای مدت کوتاهی به بالای ۴۰هزار دلار صعود کرد.

سرمایه گذاران ارزهای رمزنگاری شده همچنان اختلاف نظر دارند. هفته گذشته در یادداشت ۴۱ صفحه ای، تحلیلگران گلدمن ساکس نظرات خود را در مورد اینکه آیا افراد مانند بیت کوین و اتریوم را باید یک کلاس دارایی در نظر گرفت، به اشتراک گذاشتند.

آخرین سقوط قیمت یک روز پس از آن است که کیت وود، بنیانگذار و مدیرعامل Ark  موسسه سرمایه گذاری، اظهار داشت بیت کوین در دنیای کاهش قیمت ها جا دارد.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1519798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =