سیستم گرمایشی ۵۴۹ مدرسه آذربایجان‌غربی، استانداردسازی می‌شود

شرکت گاز آذربایجان‌غربی سیستم گرمایشی ۵۴۹ مدرسه استان را استاندارد می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، طی جلسه‌ای با حضور شیخی مدیرعامل شرکت گاز استان و طیب قاسمی مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان‌غربی که در سالن جلسات شرکت گاز برگزار شد، بنا به اعلام مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی، شرکت ملی گاز ایران با توجه به مصوبه شورای ملی اقتصاد، سال گذشته اعتباری برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس در نظر گرفته که ۹۰ درصد آن در اسفندماه از سوی شرکت های گاز استانی به حساب ادارات‌کل تجهیز و نوسازی مدارس واریز شد.

شیخی گفت: برابر آمار دریافتی از تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان‌غربی، ۵۳۳ مدرسه تک کلاسه و کانکسی و ۱۶ مدرسه دارای موتورخانه تحت پوشش طرح استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس از سوی شرکت گاز خواهد رفت.

وی با اعلام اینکه برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی، شورای ملی اقتصاد، بخاری‌های هرمتیک را در نظر گرفته بود، افزود: خوشبختانه در آذربایجان‌غربی برای این منظور رادیات‌های برقی روغنی در نظر گرفته شد.

به گفته مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان‌غربی، تا قبل از حادثه تلخ شین‌آباد در سال ۹۱، تعداد ۹۴۴۳ مدرسه غیراستاندارد در استان بود که اکنون سیستم گرمایشی به بیش از ۸ هزار مدرسه رسیده است.

46

کد خبر 1520350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =